Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Tell me, baby.

In jos 
AutorMesaj
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

Puncte : 5563
Reputatie : 6
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Tell me, baby.   Vin Ian 27, 2012 5:00 am

O zi obișnuită era aceea în care stătea în campus la taclale cu colegii săi, cu care, spre minunarea lui, se înțelegea destul de bine însă ceva era greșit. Nu mai avea atâta libertate ca înainte de Lost Soul. Nu-și înregistră plecarea, că nu știa dacă noaptea avea voie să iasă de acolo așa că ieși pe furiș cu ușurință. Prea ușor spuse când ieșit din campus și privi gardul pe care tocmai îl escaladase. Nu era foarte înalt, dat pe alocuri era plin de ghimpi. Ruki se înțepase în câteva locuri pe care nici nu sta că pot fi zgâriate.Zâmbi și fugi spre locul său preferat.
Nu îi luă mult timp, că doar făcuse sport... cândva. Se oprise in fața unu bar/club, ceva era ”La Vie en Rose” era scris sus. Nu se interesase niciodată se vadă ce înseamna. Intră și privi în jur. Majoritatea fetelor îl cunoșteau însă el le ignoră pe toate și se așeză într-un colț, la o masă , pe canapea. Privi în jur și pufni neinteresat. Parcă se schimbase de ultima dată când fusese pe acolo. Mai important ? Unde era chelnerița lui favorită ? - o fetiță în jur de șaisprezece, timidă și inocentă. Ruki o tot enerva și se lua de ea de fiecare dată. Nu era deloc genul lui, dar multă lume înțelegea total opusul.

Anul I
Anul I

Puncte : 5087
Reputatie : 8
Data de inscriere : 26/01/2012

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Vin Ian 27, 2012 5:28 am

Intră în club şi privi în jur, înghiontindu-şi prietena ce începuse să râdă ca fraiera.
-Oh serios? Maturizează-te, murmură roşcata şi-şi dădu ochii peste cap, îndreptă spre bar, pentru a comanda ceva. Mai bine comandă tu două cocktailuri Manhattan şi eu merg să caut o masă liberă, zise Rafaela şi îşi trecu degetele prin păr, strecurându-se cu uşurinţă printre persoanele ce umpleau ringul de dans. Trase aer în piept privind în jur şi văzu o masă la care stătea doar un tip. "Urăsc să fac asta...", gândi şi se opri lângă el, fără a-l vedea prea bine.
-Hei, te superi dacă prietena mea şi cu mine stăm aici? Nu mai sunt mese libere, zise şi zâmbi uşor în colţul gurii. Îşi prinse pantantivul în formă de semi-lună, primit de la un prieten bun între degete, jucându-se cu el.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Vin Ian 27, 2012 7:36 am

Își ridică puțin capul și o recunoscu imediat pe fată. Îi zâmbi dulce și se ridică.
Dacă Rafaela vrea spuse și-i face semn să se așeze. N-o mai văzuse de ceva timp. Se schimbase în câteva luni acelea, dar nu atât de mult încât să nu o recunosasă. Era aceiași față simpatică și sexy pe care o știa. Ești cu cineva? o întrebă și privi în jur. Nu știa sigur dacă l-a recunoscut, dar era sigur că da.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Sam Ian 28, 2012 3:08 am

Tresări când îşi auzi numele pronunţat de băiat şi mări ochii, muşcându-şi buzele.
-Ruki, spuse şi sări în braţele lui, zâmbind veselă. Nu-i venea să creadă că era acolo şi-l vedea după atâta vreme. Se dădu câţiva paşi în spate şi-l privi calmă. Da, cu o prietenă, spuse şi imediat Anka apăru lângă ea. Îşi dădu ochii peste cap când o văzu rânjind şi îşi luă paharul cu băutură din mâna ei, privind-o încruntată. Nici să nu te aud. Şi de data asta vorbesc serios, murmură Rafy şi se aşeză jos.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Sam Ian 28, 2012 8:44 am

Dădu ușor din umeri când îi spuse că o însoțește cineva și-i zâmbi dulce (chiar dacă acea expresie nu i se potrivea deloc ) și o privi pe necunoscută, amuzat de personalitatea ei .
Deci, cine e .. ea ? spuse abținându-se cu greu să nu facă un comentariu răutăcios la ținuta eu (chiar dacă nu avea nimic greșit - doar așa avea el chef pentru că nu se oprea din rânjit ) Sper că nu mă înșeli.. spuse copilăros, apoi râse încet .
Ia , doriți ceva ? Fac eu cinste, că doar mi-ați alungat plictiseala. spuse pe același ton de „tip cool” și se așeză și el.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Sam Ian 28, 2012 11:47 pm

-Ea e Anka. N-o băga în seamă. E o ciudată, spuse roşcata şi începu să râdă amuzată. Se mută lângă el, umerii lor, lipindu-se. Îşi lăsă capul pe umărul lui zâmbind dulce. Nu vreau nimic deocamdată. Am un cocktail, zise şi apoi îşi ridică privirea spre el. Îşi trecu degetele prin părul lui, zâmbindu-i. Aşa, acum zi-mi unde mama dracului ai plecat? întrebă serioasă şi-l privi în ochi, bătând cu vârful piciorului în podea. Îşi trecu limba peste buze, trăgând aer în piept.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 12:46 am

O urmări fericit și parcă un pic aerian. Râse scurt când o auzi pe Rafaela descriindu-și prietena care o acompania. portabil era, sau nu, el nu își dădea cu părerea dacă nu cunoștea acea persoană.
Formalitățile de la Lost Soul... sau mai exact am încercat să intru, că erau să nu mă primească... oftă și îi luă o șuviță de păr în mână și începu să se joace cu părul fin al fetei.
Tu pe unde ai fost ? întrebă și el, privind-o pe cea care stătea mută, Anka. I se părea că este la cinema ?...

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 1:00 am

Se uită ciudat la blondă, aceasta ridicând din umeri.
-Îţi dau şi nişte popcorn? Serios, întreci măsura, mârâi roşcata, iar Anka-şi dădu ochii peste cap, ridicându-se. Se pierdu rapid prin mulţime, iar Rafaela oftă exasperată. Zici că a înebunit-o cineva, mârâi şi apoi îşi îndreptă privirea spre roşcat. Eu am călătorit până când am primit scrisoarea de la director acum câteva luni, spuse şi dădu din umeri, apoi se lipi de spătarul canapelei, punându-şi un picior peste celălalt. Îşi trecu limba peste buze.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 1:10 am

Trebuia să o lași, se holba și ea ca orice om. spuse râzând și o urmări cum pleacă. O supărase.
Deci să înțeleg că-mi vei fi colegă ? o întrebă și își puse mâna pe umărul ei, o trase aproape și o sărută pe obraz , chiar dacă știa probabil va primi o palmă peste ochi. Reveni la poziția dinainte și începu din nou să de joace prin părul ei. Încerca să-și aducă aminte dacă îi spusese Rafaelei de ceea ce se întâmplase cu câteva luni în urmă, dar renunță când îi privi chipul simpatic și zâmbi.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 3:13 am

Clătină din cap când auzi afirmaţia băiatului şi o bufni râsul. Oh da, mai nou ei doi erau filmul, iar Anka spectatoarea.
-Da baby, îţi voi fi colegă, spuse amuzată şi se împinse uşor în el, privindu-l printre gene, într-un mod uşor parşiv. Îi scoase limba, apoi se apropie de el şi-l sărută uşor pe obraz, aproape de colţul buzelor. Mi-a fost dor de tine, scumpete, zise roşcata surâzând şi îşi lăsă capul pe umărul ei.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 3:43 am

Și eu care credeam că că mie mi-a fost mai mult dor de tine. Nu mă uitaseși, nu ? spuse pe vechiul lui ton de copil răsfățat . O sărută din nou, în același loc apoi îi zâmbi. Reveni în partea lui și-i făcu semn unei chelnerițe să vină. Aceasta se conformă și se apropie de el.
Vrei ceva, scumpete acum? o întrebă știind că el ar vrea o bere. Clipi de câteva ori și-i zise necunoscutei ce dorea, apoi așteptă comanda celei de lângă el. Se uita la ea..nu mai mult se holba, de ce ? era frumoasă și simpatică, cum ar fi putu rezista ?

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 4:09 am

-Un shot de tequila, spuse şi rânji provocator, apoi îi făcu semn chelneriţei să plece. Îl privi parşiv pe Ruki, şi-şi puse palmele pe pieptul lui, trăgându-l spre acesta. Şi zici tu că ţi-a fost dor de mine? întrebă pe un ton seducător şi-şi trecu degetele peste gâtul lui, urcând mai sus. Râse uşor, privindu-l în ochi, apoi îi dădu drumul. Îi plăcea acea atitudine, dar nu ştia de ce nu o prindea deloc. Clătină din cap, amuzată.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 4:16 am

Da, mi-a fost. spuse și oftă dezamăgit când Rafaela îi dădu drumul.
Totuși, nu renunță, îl provocase. O apucă de un umăr și o trase în brațele lui. Își uni buzele cu ale ei într-un sărut scurt dar romantic și dulce. Când se opri, își puse mâinile pe masă și clipi de câteva ori, afișând o figură de copilaș inocent .
E vina ta. spuse incet și îi atinse buzele cu degetul arătător.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 6:27 am

Tresări când o trase spre el sărutând-o. Se înroşi uşor, dar îi răspunse la sărut. Îşi muşcă buza când îşi dezlipi buzele de ale ei şi-l privi printre gene. Îl privi în ochi şi chicoti, apoi îşi duse braţele după gâtul lui şi îi trase chipul spre al ei.
-Hei, nu-i vina mea că tu arăţi bine, spuse încet, apoi îşi presă din nou buzele peste ale lui, închizându-şi ochii. Îşi trecu limba peste buzele acestuia, strecurându-şi-o apoi printre ele, începând să exploreze locul.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 6:32 am

Înainte să spună mai ceva, fu luat prin surprindere de fată. zâmbi în sinea sa și își puse mâinile pe șoldurile ei. Îi răspunse sărutului și o mușcă ușor de limbă. Și-ar fi pierdut controlul însă o proastă îi întrerupse. era acea chelneriță tâmpită. .
Desfăcu sărutul și luă berea și paharul de tequila al Rafaelei. Înjură ceva apoi se uită la roșcată.
Idioată. Nu vede când lumea e ocupată ? era nervos, se vedea asta .. că doar întrerupsese ceva important.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 6:49 am

Se lipi uşor de el, băgându-şi o mână în părul lui. Îl trase mai aproape. Auzi vocea chelneriţei şi imediat buzele roşcatului le părăsi pe ale ei. Oftă exasperată şi o privi urât. Îl privi pe Ruki şi îi trase capul spre al ei.
-Shh, calmează-te iubire, şopti şi-l sărută din nou, zdrobindu-şi buzele ceva mai tare de ale lui. Îl muşcă de buză. Nu avea de gând să-l lase să se enerveze, căci ştia ce se întâmpla când el se enerva.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Dum Ian 29, 2012 10:39 am

Închise ochii și se lăsă purtat de val, uitând de nervii cauzați de creierul blond care-i deranjase. Și-a închis ochii și o îndepărtă blând atunci când îl mușcă de buză. Își trecu limba peste locul înroșit și îi zâmbi.
Te-ai făcut mai perversă. spuse și se ridică . Vrei să mergem în alt loc ? Locul ăsta a devenit plictisitor. spuse și îi întinse mâna galant (chiar dacă el nu era chiar deloc așa ) Scoase niște bani cu cealaltă mâna din buzunar și-i lăsă pe masă, sub paharul fetei.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Lun Ian 30, 2012 5:32 am

Se ridică în picioare când el o îndepărtă şi îi scoase limba, roşind uşor.
-Să zicem că am crescut, spuse şi îi făcu scurt cu ochiul, apoi îşi aranjă blugii ce-i purta. Îşi trase mai sus cizmele, ce se lăsaseră între timp, apoi îl privi când vorbi din nou. Dădu din umeri. Ei una îi era indiferent. Venise în club, căci altă idee strălucită nu avea Anka, aşa că îi era egal cu zero dacă pleca sau nu de acolo. Da, cum vrei tu, spuse şi îşi trecu degetele prin părul lung, trăgând aer în piept.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   Lun Ian 30, 2012 6:04 am

Normal că Rafaela crescuse, nu se putea aștepta la aceiași puștoaică pe care o cunoștea. dădu din umeri și-i întinse brațul, galat.
Să mergem la carnaval... am auzit că este în oraș, e și văr-miu bun la ceva ... spuse și râse încet. Privi în jur timp de câteva secunde , oftând ușor - nu mai avea ce face acolo, dar totuși clubul se încărcase. Și-a întors capul spre Rafaela și căscă (de ce ? probabil din cauza orei - chiar dacă nu era nici măcar miezul nopții )

MesajSubiect: Re: Tell me, baby.   

Sus In jos

Tell me, baby.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 3 Men and a Baby (1987)(DVDRip)
» Pic kills pic
» Stop Animal Abuse Club
» My Drawings c:

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum