Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Stii bine ca as face orice!

In jos 
AutorMesaj
Blake Ingram
Anul III
Anul III

Puncte : 4872
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/01/2012

MesajSubiect: Stii bine ca as face orice!   Vin Ian 27, 2012 1:39 pm

-Da, voi cauta si aia. Hmph... esti sigur? Adica e putin ciudat chiar si pentru noi. Ok, te sun imediat ce aflu ceva.
Blake tocmai vorbea cu fratele sau la telefon cand a intrat in biblioteca. Nu venise din pura placere sau fiindca era un mare amator de literatura si pentru ca avea nevoie de informatii, informatii vitale pe care le putea gasi numai aici. Trebuia s afle adevarul cu orice pret!
Incepu sa caute printre rafturi de la sectia de potiuni si incantatii, la vraji din Evul Mediu si creaturi mitice. Tot ce gasea erau clustere de praf antic, poate mai vechi decat cartile in sine.
"Se vede clar ca nu a umblat nimeni pe aici... de multa vreme." isi spuse in gand in timp ce rasfoia paginile vechi ale unei carti uitate de timp pe rafturile acelea poate inca de dinainte de a se naste el.
Vrand sa treaca la urmatorul raft de carti, observa un manual cu coperta groasa, imbracat in piele rosie cu niste simboluri ciudate pe cotor si pe coperta.
-E-enochiana? Nu se poate! exclama bucuros si lua cartea indreptandu-se apoi catre o masa pentru a citi in liniste.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

Puncte : 5536
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Re: Stii bine ca as face orice!   Sam Ian 28, 2012 7:16 am

-Oh te rog Marian, chiar e necesar? Am nevoie de o carte a Casterilor, ce mama naibii nu înţelegi? întrebă Katherine pufnind enervată şi lovi cu palmele biroul de informaţii. O privi urât pe femeie, în timp ce aceasta clătina din cap.
-Shh, se auzi imediat după aceea, iar rozalia întoarse privirea de un albastru inuman, privindu-l pe cel care deschisese gura.
-Shh să-i zici maicăti, nu mie, mârâi tânăra, apoi îşi îndreptă privirea spre şatenă, ce zâmbea amuzată. Katt. clătină din cap şi miji ochii, dar râse şi ea. Serios, chiar am nevoie de o carte a Casterilor. Şi am şi permisiunea să o iau, aşa că te rog, dă-mi Cartea lunilor, spuse fata şi se rezemă de perete, dându-şi părul lung din ochi. Clipi des, lingându-şi buzele roşii şi trase aer în piept, jucându-se cu pandantivul în formă de lacrimă pe care avea gravat numele familiei ei.

Blake Ingram
Anul III
Anul III

Puncte : 4872
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/01/2012

MesajSubiect: Re: Stii bine ca as face orice!   Sam Ian 28, 2012 7:46 am

Blake nici nu baga de seama poluarea fonica facuta de fata cu parul roz. Poate ca isi ridca de doua ori privirea in asteptarea unei reactii violente de-a fetei dar fara folos. In orice caz observa ca era in anul II si putea sa-i spuna ce sa faca... intr-o oarecare masura.
Cufundandu-se in paginile indescriptibile pentru cei din jur, Blake citi urmatorul pasaj:
"Ekna Raphael, Mikhael, Gabriel et Lucifer sakhra umne exorcitus angelis mundo, satanii oblivilis aktus demonicum et enok voris hakhael!" care se traduce: "Cand cei patru primordiali Raphael, Mikhael, Gabriel si Lucifer vor umbla liberi pe pamant, ingerii se vor infricosa iar demonii vor inceta sa existe si oamenii se vor pleca lor!"
Imediat ce citi cuvintele care i-ar putea infricosa pe multi, Blake forma instinctual numarul fratelui sau:
-Daniel, am gasit ceva! Vino imediat aici. Stii bine ca te vor lasa sa intri...
-Nu si dupa ultima data.
-Haide, omule, a trecut mult de atunci. Sunt sigur ca nu au uitat cate lucruri am facut pentru academia asta.
-Chiar de-ar fi asa, nu pot veni acum. Am pe urmele mele un nenorocit de varcolac...
-Ai nevoie de ajutor?
-Nu! Stai acolo si vezi ce mai descoperi.
-Bine dar...
"Perfect, iar a mi-a inchis in nas..." isi spuse Blake si continua sa citeasca.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Stii bine ca as face orice!   

Sus In jos

Stii bine ca as face orice!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Academia Lost Soul. :: Biblioteca.-
Mergi direct la: