Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Say what you want , ' cause I don ' t care !

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dennise van Alen.
Anul I
Anul I

Puncte : 4978
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/01/2012

MesajSubiect: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 12:36 am

Un pas , doi , trei şi iat - o ajunsă în sala de detenţie . Genial ! Nu că ar fi fost prima dată când se afla acolo , dar în ultima vreme , parcă se ferise să dea cu ochii de pereţii alb , ce aveau desene şi zgârieturi de ei . Evident , îşi recunoştea propriile " creaţii " . Caricaturi şi tot felu ' de porcării . Îşi puse , de fapt mai bine zis , aruncă geanta pe o bancă şi îşi trecu mâna prin părul lung . Eh , două ore să tot stea acolo şi să se gândească la consecinţele faptelor ei . Mda , vezi să nu ! Adică , ce vină avea ea , că tipa aia se alesese cu mâna şi gâtul rupt ? Niciuna , chiar dacă din cauza ei ajunsese acolo . Era vina ăleia că o călcase pe nervi , căci altfel , Dennise stătea cuminte . Mda , cum să nu . De mult tot dorea să o înveţe pe aia o lecţia , iar ăla fusese cel mai bun moment . Zâmbi mulţumită şi se aşeză pe pervaz , legănându - şi picioarele .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

Puncte : 4973
Data de inscriere : 26/01/2012

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 12:40 am

Pe coridorul lung si interminabil se auzeau pasii zgomotosi a lui Xander. Mesteca plictisit guma, incercand sa ajunga in sala, nu stia pentru ce a ajuns acolo, nu facuse nimic, de fapt nu-si amintea. Nu-si mai amintea nimic de azi - dimineata. Avea in mana un dosar destul de mare si greu, il tinea strans de parca tinea o comoara, a deschis usa cu putere trantind'o in urma lui. Se aseza lenes pe un scaun din prima banca si isi puse picioarele pe masa. relaxandu'se , ignorand tot din jurul lui.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 12:44 am

Îşi urcă picioarele pe pervaz , aranjându - şi fusta neagră şi al naibii de sexy pentru a nu permite să se vadă ceva şi apoi îşi trecu mâna prin părul lung ce - i cădea liber pe umeri . Auzi uşa şi se încruntă . Grozav ! Acum va avea parte de alţi nervi , alte înjurături şi alte porcării de genu ' . " Mda , nu mi - ajungeau ale mele . " , gândi sec şi îşi îndreptă privirea spre persoana care intră , ridicând o sprânceană, când îşi dădu seama că nu îl cunoştea. Trase aer în piept şi îşi îndreptă din nou privirea spre fereastră, privind fulgii mari de zăpadă ce nu încetau să cadă nestingheriţi din cer.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 12:50 am

Isi aprinsese o tigara, tragand in piept acel fum, tusise sec, dar stia, nu-i pasa ca nu are voie, sau ca va patii ceva. Isi intorse privirea catre fereastra o vazuse , era ceva ciudat pentru el, pentru prima data de mult timp tresarii, isi vazu in continuare de tigara lui. Vroia sa intre in vorba cu ea, sa o intrebe daca vrea si ea o tigare, dar nu, tacu. Era plictisit si trebuia sa stea aici , sa astepte. Ochii lui devenisera din ce in ce mai rosi, parul lui isi schimbase culorea acea rozalie , in albastra.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 12:58 am

Oftă şi se dădu jos de pe pervaz, mergând spre banca unde-şi pusese geanta. Se aşeză pe ea, începând să-şi caute telefonul şi ţigările. Nu fuma decât atunci când era agitată sau nervoasă, şi nu ştia de ce, dar acum era unul din acele momente în care se simţea al dracului de stresată. Îşi scoase o ţigare din pachet şi-o aprinse, privindu-l pentru câteva clipe pe băiat cu colţul ochiului. I se părea ceva cunoscut la el, de parcă l-ar fi cunoscut în trecut, dar nu-şi dădea seama de unde acel sentiment.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:05 am

Isi trecu o mana prin par, se ridica din buanca ajungand catre tabla, lua o bucatica de creta si atinse tabla, incepuse sa scrie ceva pe tabla. " Luati M.... toti care ma enervati" incepu` sa rada de gestul pe care il facu, aruncand cu creta in fereastra. ,, Drace' ,, Isi spuse in gand, simtea ceva ciudat cand o privea pe fata aceea, ceva care nu-si putea explica, dar se controla. Ii era prea lene sa se duca si sa o intrebe ,, Auzi, tu cine esti? Te iubesc, m-am indragostit de tine ,, Heh, era o prostie. O atinti cu privirea.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:12 am

Îşi ridică privirea din revista pe care o răsfoia şi îl privi, cu o sprânceană ridicată. Mări ochii şi începu să râdă când văzu ceea ce scrisese băiatul.
-Bine zis, spuse şi se ridică, mergând spre fereastră. Stinse ţigarea şi o aruncă, apoi se sprijini de perete, privindu-l calmă. Era ceva ciudat la el, dar nu-şi dădea seama ce. Îşi trecu degetele prin părul lung, aranjându-şi apoi fustiţa şi trase aer în piept clipind des din genele-i lungi şi negre.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:18 am

,, - Da. ,, Mormaii printre buze.
Ofta lung, si incepu sa bata cu piciorul pe podea, era atat de plictisit incat trebuia sa faca zgomot ca sa poata sa-si pastreze calmul. Era atat de agitat, vroia sa-i spuna ceva, dar era orgolios ca intotdeauna. Incepu sa-si spuna in gand ,, Eu, o fata... ce am putea face? " Ranji, trecandu-si limba peste buza superioara. ,, Inceteaza, doar la prosti te gandesti ,, Isi raspunsese tot el.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:22 am

"Binee, asta devine ciudat...", gândi şi-şi dădu ochii peste cap, începând să-şi onduleze o şuviţă de păr pe degete. Îşi trecu limba peste buzele roşiatice şi clipi des din genele-i lungi.
-Eu sunt Dennise, spuse calmă şi se aşeză pe pervaz, legănându-şi picioarele. Îşi acoperi gura şi căscă plictisită. O bătea gândul să-şi ia tălpăşiţa de acolo, în fond nu făcea nimic, decât să stea degeaba şi să fie sinceră, avea lucruri mai bune de făcut.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:26 am

-Mda, Xander. O saluta si el. ,, E plina de ea, mda... nu suport,, Isi spuse in gand. Nu avea chef sa faca pe domnul politete asa ca s-a indreptat spre ea, a luat-o in brate.
- Deci, nu ai nimic de facut? A intrebat'o, incepand sa rada.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:31 am

Tresări când acesta o luă în braţe şi îl privi sceptică.
-Nu, n-am nimic de făcut. Mă poţi lăsa jos? întrebă şi îşi dădu părul lung pe spate, oftând inobservabil. Îşi întoarse privirea spre el şi îl analiză atentă, încercând să-şi dea seama de unde naiba îl cunoştea. Se încruntă într-un mod adorabil şi clătină din cap. Te cunosc de undeva? întrebă după câteva clipe de linişte şi îi privi chipul cu atenţie, de parcă acel lucru o putea face să-şi dea seama de unde îl cunoştea.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:35 am

- Nu, nu te pot lasa. Nu ne cunoastem, dar imi pari cunoscuta, ciudat. II spuse acesta. O puse pe catedra, in timp ce o analiza atent cu privirea din cap pana in picioare, si el era uimit, de cand nu a mai simtit ceva atat de straniu si palcut in acelasi timp pentru cineva, era mult timp de atunci. ,, Cine ar putea fi? Nu sunt atat de slab la memorie',, .
- Ai fost o fata cuminte? Ranji el sub mustati.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:42 am

Oftă uşor când îl auzi. Îşi puse palmele pe catedră, lăsându-se puţin pe spate şi-l privi curioasă. Începea să o ia durerea de cap din cauza atât gânduri. Miji ochii atunci când îl auzi şi-şi dădu ochii peste cap.
-Da, am fost. Şi ce-i cu asta? întrebă şi îl privi în ochi calmă, jucându-se cu pandantivul de la gât. Clătină scurt din cap şi se ridică.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:47 am

- Nu se vede. Isi atintii ochii , urmarindu-i formele... Isi musca buza superioara, trebuia sa se calmeze. Se urca si el pe masa, langa ea , luind o bucatica mica de creta de langa el, desenand niste cercuri pe fata de masa. Culoarea parului lui devenise rosie, era foarte nervos.
- Bine, gata, de unde te cunosc? Nu mai putea, fierbea sangele in el de curiozitate si il macinau gandurile.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:51 am

Râse când auzi afirmaţia lui.
-Ei nu mai spune, spuse amuzată şi clătină din cap chicotind. Se aşeză din nou pe catedră şi-l privi ciudat. Era ceva al naibii de stresant la chestia asta. Nu ştiu. Ne-am întâlnit pe undeva? Am plecat acum 3 ani de aici şi nu ştiu sigur dacă ne-am mai văzut, spuse şi se întoarse spre el, uitându-se atentă la chipul lui.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 1:58 am

- Poate. Eu am venit de curand. Nu-si putea aminti, ii era familiara, dar totusi atat de necunoscuta. Isi aminti intr0un tarziu de fata aceea nu-i cunoscuse numele, dar se indragostise de ea, era ceva pur si ne mai vazut pentru el , iar fata care statea in fata lui semana putin cu ea, dar nu era aceiasi, cel putin la infatisare.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 2:05 am

-Ai venit? De unde? Stai puţin, acum trei ani nu făceai nişte antrenamente? întrebă şi îşi ciufuli părul clipind. Se ridică şi se opri în faţa lui. Oftă din nou şi se întinse spre geanta ei. Luă o ţigare din pachet şi o aprinse, trăgând un fum nociv din ea. Îşi muşcă buzele agitată şi se sprijini de catedră. Îl privi cu coada ochiului absentă, în timp ce se juca cu pantantivul de la gât în formă de semi-lună.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 2:14 am

Ii privii pandantivul, il mai vazuse.
- Da. I-a raspuns scurt, acum cu mult timp in urma am cunoscut o fata a carui nume nu-l stiu, facea antrenamente aproape de casa mea , in fiecare zi , noaptea o vedeam cum iese din casa si repeta, incercand sa devina tot mai buna, sa reuseasca , nu renuntase niciodata. Intr-o noapte nu am mai vazut'o, o urmaream in tacere , dar atunci nu a mai iesit, am stat mult timp. Trecusera cateva zile , se auzeau zvonuri in sat cum ca ar fi disparut, ar fi fost omorata de vanatorii care vanau persoanele cu puteri speciale, dar eu nu am crezut, ceva nu m-a lasat sa cred asta. Era prea puternica ca sa aibe o soarta atat de cruda. A oftat, a inchis ochii. O liniste apasatoare in gandurile lui. Isi punea intrebari, oare e ea? Poate nu, dar daca e ea? O avea in sfarsit in fata, in sfarsit ii putea spune acele lucruri. A continuat sa se intrebe nedumerit, agitat, ochii ii erau de un rosu atat de intens, privind-o.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 2:22 am

Mâri ochii când îl auzi şi se înecă, scăpând ţigarea. Se încruntă, fără a crede la început tot ce spunea el. Acum înţelegea de ce sora ei era agitată când au plecat. Oftă.
-N-am fost răpită de niciun vânător. Fratele şi sora mea au plecat în Berlin şi eu a trebuit să plec cu ei, spuse şi îşi duse mâna la frunte, murmurând ceva nemulţumită. Oamenii din sat nu aveau ce poveşti să mai inventeze şi apoi băgat chestia cu vânătorii, adăugă după câteva clipe şi-l privi calmă, zâmbind uşor în colţul gurii.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 3:02 am

- Nu, nu poti fi fata aia...nu cred. A spus agitat, dar intr-un fel fericit. In sfarsit o gasise. Un zambet stins ii aparu pe fata, nu vroia sa se lase prada sentimentelor.
O privii din nou.
- Incantat, atunci...din nou.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 3:30 am

Oftă uşor şi zâmbi din nou.
-Numele meu este Dennise, zise calmă şi-şi lăsă uşor capul într-o parte. Trase aer în piept şi se aşeză lângă el, legănându-şi picioarele uşor. Privi podeaua, gândindu-se la cât de ironică era viaţa uneori. Clătină scurt din cap, uşor amuzată. E ciudat cum decurg lucrurile uneori, spuse încet şi îşi aranjă fustiţa din lipsa evidentă de ocupaţie. Îşi muşcă buzele gânditoare.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 3:37 am

- Da, asa e. Timpul se scurge mai repede decat credem. Ii spusese punandu-si o mana pe umarul ei.
- Xander. Se prezenta acesta. Esti mai frumoasa, complecta el. Se dadu jos de pe catedra, luindu'si dosarul uitandu-se cu atentie in el. Insemna ceva si il inchisese. Se uita la ceas, inca cateva ore si dupaia putea sa plece. Prezenta ei il facea agitat, acum isi dadu seama de ce se simtea asa ciudat, de ce il treceau fiori reci cand o privea. O cunostea, era persoana de care se indragostise, doar ca nu-i stia numele.
- Dennise, un nume frumos. Isi duse sugestiv mana sub barbie. Isi trecu` limba peste buza superioara, privindu-i trupul. ,, Chiar este frumoasa, si ce corp... ahh... pe atunci era copil, dar acum, as... ,, Isi spuse in gand, nu se mai putea stapani, o trase langa el, sarutand-o apasat.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 3:50 am

-Mă bucur să te cunosc, Xander, spuse şi zâmbi dulce privindu-l când se ridică. Roşi uşor când acesta îi spuse că este frumoasă şi clipi des. Se ridică şi îşi trecu degetele albicios prin părul lung, clipind des. Îl privi, analizându-i trupul şi-şi muşcă buza. Arăta bine, nu putea spune nu. Mersi, zise surâzând şi tresări când o trase în faţa lui. Îşi puse palmele pe pieptul lui privindu-l curioasă şi înghiţi în sec. Închise ochii atunci când buzele li se întâlniră şi roşi mai tare. Îi răspunse la sărut, strângându-i tricoul în pumni.
Sus In jos
Alexander Bryce
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 3:55 am

Rupse sarutul.
- Heh. As face mai multe, dupa atata timp in care nu te-am mai vazut, dar esti inca mica. Ii spusese , ranjind pe sub mustati. Se ridica din nou pe banca tragand'o dupa el, incapu sa o sarute din nou, bagandu-i mana sub bluza , nu a mai stat pe ganduri, inima ii batea cu putere, vroia sa o aibe, era foarte frumoasa , asa cum o stia el. Cobora cu saruturile pe gat, trecandu-si usor limba , muscand-o finut.

Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   Sam Ian 28, 2012 4:07 am

Îl privi în ochi roşie la faţă, şi-şi duse palmele după gâtul lui. Se lipi de el uşor când o trase spre trupul lui şi închise ochii răspunzându-i la sărut. Tresări când mâna lui rece se strecură pe sub bluza pe care ea o purta şi se cutremură. Îşi lăsă capul într-o parte, gemând scurt şi-şi băgă o mână în părul lui.
-Xander, ar putea intra cineva, şopti, încă tremurând şi îl privi printre genele-i lungi şi negre. Îşi muşcă buzele.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Say what you want , ' cause I don ' t care !   

Sus In jos

Say what you want , ' cause I don ' t care !
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» New update April 25 v1.19

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Academia Lost Soul. :: Sala de detenţie.-
Mergi direct la: