Dark human.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dark human.

Theres a world out there that you should see...
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Memories lost among sighs ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 2:39 am

OOC : Vremea rece şi ploioasă îi dădu ocazia Katherinei să - şi viziteze părinţii .

BIC :
Deschise ochii şi privi ceasul de pe noptieră . Era încă foarte devreme pentru un om normal , dar nu şi pentru ea . De fapt pentru nimeni din acea academiei , având în vedere programul lung şi încărcat ce - l aveau zi de zi . Deşi era sâmbătă şi majoritatea dormeau , că doar era 6 dimineaţa , Katherine nu mai putu , aşa că se dădu jos din pat , tălpile ei goale , atingând parchetul rece . Se cutremură scurt şi - şi încălţă papucii de casă , apoi îşi luă capotul pe ea , mergând spre baie . Îşi simţea trupul greu , şi când ajunse în baie , scăpă rapid de haine . Îşi contemplă trupul în oglindă , observând vre - o două - trei zgârieturi pe umeri , nişte vânătăi pe coapse , dar în rest totul era perfect . Aşa cum se aştepta de altfel . Intră în cabina de duş , dar nu stătu mult , ieşind după zece minute . Îşi şterse părul şi intră , înapoi în dormitor , luându - şi lenjeria intimă pe ea . Se îmbrăcă mai apoi cu o pereche de blugi skinny , negri , un tricoul larg alb ce cădea pe un umăr , lăsând să se vadă tatuajul pe care îi adora pur şi simplu , fiind simbolul familiei ei şi în picioare îşi luă converşii albi . Ieşi din cameră , Hell urmând - o şi coborâ scările până la bucătărie . Pe holuri era linişte , dar cum spuneam , se aştepta , având în vedere că era şase dimineaţa . Deschise frigiderul şi luă cutia cu lapte , lăsând - o pe bufet . Se ridică pe vârfuri , scoţând din dulap un castron şi punga cu cereale , iar după ce - şi puse în bolul alb , se aşeză pe pervaz , începând să mănânce . Ploua afară şi nu era o simplă , ploaie de vară , ci mai degrabă o furtună în toată regula , lucru ce o făcu să zâmbească . Ştia ce va face . Va termina de mâncat , apoi va merge la cimitir . De mult nu mai fusese , şi parcă avea un gol în stomac , gândindu - se că neglijase mormânturile părinţilor ei . Termină în mai puţin de un sfert de oră şi după ce spălă castronul , ieşi din bucătărie , mergând spre camera ei . Îşi luă telefonul şi hanoracul , iar după ce se asigură că are bani la ea , ieşi din nou , dar de data asta se îndreptă spre uşa de la intrare . Ajunsă afară , îşi trase gluga pe cap şi începu să meargă încet spre cimitir . Avea ceva de mers , cimitirul aflându - se înafara oraşului , dar nu deranja , astfel reuşind să - şi pună ordine în gânduri . Totul i se părea ciudat , ireal , lipsit de sens de la un timp şi nu îi plăcea starea aceea chiar deloc . Se simţea mult prea ruptă de realitate , iar asta o făcea să fie frustrată . Murmură ceva printre dinţi nemulţumită , şi făcu stânga - n prejur , trecând pe lângă parcul în care venea adesea . Desigur , niciunul nu se compara cu cel al academiei , dar şi ăsta era bun când doreai să scapi de toţi acei elevi frenetici . Zâmbi şters , mai mult de formă , şă - şi continuă drumul , afundându - şi mâinile în buzunarele hanoracului . În mai puţin de o oră ajunse la cimitir , căci se oprise la câteva florării pentru a cumpăra flori şi încă ceva . Privi cu nostalgie pietrele funerare şi pozele părinţilor ei . Dintr - o dată , realiză cât de singură era de fapt şi se cutremură . Lăsă trandafirii jos , sub micuţa " cupolă " ce proteja lumânările şi florile de vremea rea de afară şi privi poza mamei ei , apoi a tatălui .
" Îmi lipsiţi ! " Doar atât şopti , apoi se aşeză jos , strându - şi picioarele la piept . Îşi lăsă capul pe genunchi şi trase aer în piept , stând acolo , asemeni unui copil mic , ce fusese certat de părinţi , nepăsându - i vreo clipă de faptul că ploua torenţial şi ar fi putut răci .
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 7:51 am

Profitand de faptul ca era weekend, Kiru se trezise cu noaptea in cap, parasind in graba academia. Nu dormise mai mult de trei ore, si nici nu vroia s-o faca, spre deosebire de altii care, cu siguranta ar fi preferat sa doarma mult mai mult in ziua aia. Insa, el avea cu totul alte planuri. Isi lua haina si o umbrela, dupa care isi vazu linistit de drumul lui. Pasii il purtara pana in cimitir, la mormantul familiei lui, familie de care nu se putuse bucura mai mult de cinci ani. Ii lipsea mult, ii era dor de ei insa trebuia sa se resemneze. Era patru dimineata dar lui nu-i pasa, nu-i pasa nici macar de faptul ca afara ploua cu galeata. El totusi se afla acolo, cu un buchet mare de trandafiri rosii in mana, ingrijind la piatra lor funerara. Timpul zbura repede, asa ca afara se lumina si mai mult, iar ploaia se mai domoli putin. Privi cu atentie piatra funerara, zambind apoi schitat si melancolic, promitand ca se va intoarce, avand sa se tina de acea promisiune. O luase din loc, incepand sa se indeparteze de mormantul parintilor lui, observand, in trecere, o silueta foarte cunoscuta. Se apropie in cea mai mare liniste, observand ca era Katherine. Zambi dulce, stand in spatele ei, ridicand umbrela asupra acesteia ca sa nu o mai ploua.
-Ar trebui sa ai mai mare grija de tine. Nu vreau sa te vad racita.
Isi lasa vocea auzita, fiind ceva mai calda si indulgenta de data asta. Privea in fata, la mormantul pe care fata il veghea, dandu-si seama ca nu era singurul orfan de-aici. Gandul acesta il facea sa-i para rau pentru fata, insa Kiru o intelegea pe deplin si era alaturi de ea.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 8:08 am

Îşi trecu degetele lungi peste poza părinţilor ei, ştergând o urmă de noroi şi trase aer în piept, clătinând din cap. Normal ar fi fost să plângă, dar nu putea, căci ştia că probabil ei erau într-un loc mai bun decât acesta. În schimb zâmbi şters, fredonând o melodie veche. Auzi în scurt timp paşi şi vocea inconfundabilă a profesorului ei şi ridică privirea-i de gheaţă spre el zâmbind slab.
-Nu este chiar aşa de frig. În plus nu cred că aş putea răci de la o ploaie ca asta, spuse şi surâse blând, apoi se ridică, dându-şi părul lung şi ud de pe chip. Hainele i se lipiră de trup, dar nu-i păsa. Nu-i era frig, dar faptul că era udă până la piele o incomoda într-un mod destul de enervant, deoarece nu-i plăcea. Trase aer în piept. Dumneavoastră ce faceţi aici? întrebă şi se opri în faţa acestuia, ridicându-şi privirea spre el, căci era mai pitică decât acesta. Îşi strânse braţele în jurul trupul, strâmbând din nas când hainele i se lipiră parcă mai tare, dacă era posibil acest lucru, de trup.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 8:14 am

Isi muta privirea spre ea cand incepu sa vorbeasca, observand cat era de uda, lucru deloc neplacut din punctul lui de vedere. Dadu usor din umeri, tinandu-si o mana in buzunar, privind acum inainte.
-Doar o vizita la mormantul alor mei. Fac asta in fiecare weekend.
Iis scoase apchetul de tigari din buzunar, aprinzandu-si una, continuand sa o protejeze pe fata de ploaie cu umbrela lui, destul de mare pentru amandoi. Trase adanc fumul nociv in piept, expirandu-l intr-un mod brutal. Statuse destul, si era timpul sa se intoarca. Elevii ce locuiau in camin nu aveau voie sa plece fara permisiune, chiar daca era weekend, si era sigur ca fata nu facuse cerere.
-Haide sa mergem la camin. AI nevoie de haine de schimb. Poate avem norocul si ajungem inainte ca pedagogul sa se trezeasca, si scapi fara pedeapsa. Daca nu, ne vom furisa in camera mea, as anu va avea ce sa-ti faca.
Ii facu scurt cu ochiul, dupa care arunca tigarea, ins,a desigur nu langa acel mormant. Ii intinse mana, asteptand sa vina si ea.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 8:28 am

Oftă când îl auzi, dându-şi seama că nu era singura care rămăsese fără părinţi. Îi analiză chipul calmă şi îşi duse un deget pe buze când el pomeni de pedeapsă.
-Probabil am uitat să fac cererea, spuse şi zâmbi ştrengar, dar aprobă şi se apropie de el, luându-l de mână. Îşi dădu câteva şuviţe de pe chip, şi-şi împleti degetele cu ale lui, băgându-şi cealaltă mână în buzunarul hanoracului. Ce puteri aveţi? întrebă după câteva momente în care liniştea se aşternu deasupra lor, dându-i o stare de calmitate. Era curioasă să afle ce putea Kiru să facă, având în vedere că era profesor. Îşi ridică uşor capul pentru a-l putea vedea.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 8:37 am

Odata ce fata il lua de mana, incepu sa mearga, indreptandu-se spre iesirea cimitirului. O stranse tandru de mana cand degetele subtiri ale fetei se impleticira cu ale lui, ramanand calm, privind inainte, fiind atent pe unde calca ca sa nu nimereasca vre-o aglomeratie de apa si sa se ude complet la picioare.
-Tot ce tine de moarte si invieri, pot zbura si...inca o putere ce o am sigilata.
Ii raspunse pe un ton relaxat, in scurt timp iesind din cimitir, luand drumul spre caminul academiei. Odata ce fata era cu el, nu avea ce probleme sa aibe cu pedagogul, avea el sa se asigure de asta.
-Dar tu?
O intreba la randul lui, fiind chair curios de acest lucru.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 8:48 am

Mări ochii admirativ când îl auzi şi îşi muşcă buzele.
-Eu nu am cine ştie ce puteri. Controlez minţile celorlalţi şi comunic cu morţii. Pe lângă asta se adaugă că îi şi văd, spuse şi chicoti slab. Îşi îndreptă privirea spre cer. Era încă înorat şi parcă ploua şi mai tare. Nu-şi dorea decât să ajungă la cămin, să se schimbe şi să bea o cană fierbinte de ciocolată caldă. Clipi des şi îşi lăsă capul pe umărul lui, frecându-şi ochii. Nu îi era somn, dar vremea de afară o făcea să fie somnoroasă şi nu înţelegea prea bine de ce. Trase aer în piept, abţinându-şi un căscat. Nu-mi place când plouă, murmură şi strâmbă încet din nas.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 8:54 am

Dadu afirmativ din cap cand fata isi spuse puterile, fiind chair impresionat de acest lucru. Pentru varsta ei era ceva, mai ales ca puterile se dobandeau in timp, si avea multe sanse sa devina foarte puternica. O privi cand aceasta isi lasa capul pe umarul lui, zambindu-i calm si dulce. O intelegea, nici lui nu-i prea placea, mai ales cand se afla afara. Insa era palcut sa privesti cum ploua.
-Haide, mai avem putin. Apoi mergem la mine si am sa-ti fac ceva bun ca sa te incalzesti.
Inscurt timp au ajuns la camin, dar pedagogul se trezise deja. Nici nu-l baga in seama cand intrara, continuand sa o tina pe fata de mana si urcara in camera lui. Pedagogul ramase tacut, ignorandu-ne caci totul i se parea absolut normal, deci nu avea motiv sa faca urat. Descuie usa si intrara, lasandu-si la vedere camera pur gotica, cu toate elementele caracteristice stilului, atat de sumbre, dar adorate de el.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 9:07 am

-Sună bine, m-aţi făcut curioasă, murmură şi zâmbi dulce, apoi îşi închise ochii pentru câteva clipe. Îşi strânse hanoracul mai bine pe trup, deşi era ud şi n-o prea ajuta, oftând practic de uşurare când intrară în cămin. Îşi umflă uşor obrajii când îl văzu pe pedagog, căci nu-l putea suporta deloc, având în vedere cât de băgăcios era în anumite privinţe şi clătină scurt din cap. Urcă scările în urma brunetului şi clipi uimită când intră în camera lui. Privi în jur. Arată bine, spuse zâmbind dulce şi îl privi printre gene, apoi îi dădu drumul la mână, rămânând pe loc, în schimb, pentru a nu face mizerie. Era totuşi fată şi avea şi ea maniere, în plus ştia că nici ei nu i-ar fi plăcut să fie murdar în cameră.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 9:16 am

Ii multumi politicos si isi dadu iemdiat jos haina. O agata in cuier si isi puse umbrela la uscat, in timp ce se dascalta. Se apropie de dulapul lui de unde scoase un tricou ce cu siguranta fetei ii venea ca o rochita, deasupra genunchilor. Veni la ea, si i-l intinse.
-Te poti duce la baie sa te schimbi. Mai mult de-atat nu am ce sa-ti ofer ca vestimentatie. Iar daca doresti sa faci un dus fierbinte, ai prosop acolo.
Nu detinea nici un lucru femeiesc in garderoba lui, cum ar fi vre-o haina, camasa de noapte uitata de fostele lui partenere. Ii arata unde se afla baia, apoi disparu in bucatarie ca sa pregateasca o cana cu ciocolata calda, asa cum numai el stia s-o faca. Nu era adeptul acelor lucruri dulci, insa nu insemna ca nu stia sa le prepare. EL se multumi cu o cafea fierbinte, ce avea sa-l incalzeasca total. Nu mai avea de gand sa iasa din camera pana ce ploaia nu s-ar fi oprit, asta era sigur.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 9:30 am

-Mulţumesc. Rămân datoare, spuse zâmbind şi luă tricoul, îndreptându-se spre baie. Intră înăuntru şi închise uşa, apoi se dezbrăcă de hainele ce le purta, lăsându-le în coşul de rufe ce era gol şi păşi în cabina de duş, dând drumul la apa fierbinte. Oftă de plăcere, simţind cum tot trupul i se relaxează şi se lipi de perete, dându-şi părul din ochi. Stătu acolo ceva vreme, apoi ieşi, stergându-şi trupul şi părul. Îşi luă pe ea tricoul dat de brunet, apoi ieşi din baie, privind în jur. Am terminat, spuse şi se aşeză pe canapea, strângându-şi picioarele sub ea. Îşi aranjă tricoul şi îşi sprijini capul pe o palmă.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 9:44 am

Cand fata reveni, Kiru venise la ea cu cana de ciocolata calda, punand-o in fata ei. O privi atent, zambindu-i larg, aratand foarte bine in acel tricou, mai ales ca ii putea admira ceva mai bine trupul. Se aseza pe fotoliul din fata ei, luand o gura din cana cu cafea, punand-o pe masa, fara a o slabi macar o clipa pe fata din priviri.
-Daca esti obosita, simta-te libera sa dormi. Iti pot pregati patul.
Avea un pat absolut urias, facut la comanda pentru inaltimea si preferintele lui. Ii astepta raspunsul, stiind ca era posibil ca fata sa fie obosita din cauza vremii si a orei mult prea matinale. Isi aprinse o tigare, perfecta cu cafeaua facuta, tragand adanc fumul nociv in el. Nu s-ar putea vedea fara tigari, asta era clar, si nici nu-i prea pasa cand ceilalti il sfatuiau sa se lase de ele.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 10:08 am

Se întinse uşor şi luă cana cu ciocolată caldă, apoi luă o gură, lichidul fierbinte gâdilându-i plăcut gâtul. Îşi trecu limba peste buze, lăsând cana pe masă şi apoi îl privi zâmbind fermecător. Ochii ei sclipiră într-un mod atrăgător, în timp ce-şi întinse uşor picioarele în jos, punându-le pe podea.
-Nu vreau să deranjez, spuse şi-şi dădu părul pe spate, clipind des, apoi se aplecă uşor, lăsându-şi capul pe mâini. Luă cana de pe masă şi bău din ea, fără să-şi ia o clipă privirea de la el. Surâse apoi, mişcându-şi uşor picioarele.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 10:22 am

-Nu deranjezi chiar deloc. Simta-te ca aacsa. In plus, cred ca esti treaza de foarte devreme. Putin somn nu ti-ar strica.
O urmari atent cu privirea, miscarile pe care le facea, provocandu-l intr-un fel ciudat, insa incerca sa se abtina. Nu vroia sa fie un adevarat obsedat si badaran si sa sara pe ea, desi cam asta simtea in momentul de fata. Trase adanc aer in piept, pastrandu-si calmul, indreptandu-si privirea spre chipul frumos al acesteia, zambindu-i intr-un fel seducator. Mai lua o gura din cafea, lipindu-si spatele de spatarul fotoliului, stand picior peste picior, foarte comod asa. Buzele pustoaicei cereau parca mii se saruturi iar Kiru ar fi fost disponibil sa i le cat de tandru si pasional se putea.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptySam Ian 28, 2012 11:14 am

-Nu mi-e foarte somn, dar mi-e cam frig, spuse şi lăsă cana pe masă, apoi se lipi de spătarul canapelei, jucându-se absentă cu ticul tricoului ce-i acoperea coapsele. Îşi trecu limba peste buze, prinzând buza inferioară cu dinţii. Trase uşor de ea, într-un mod oarecum provocator deşi nu era conştientă de asta. Îşi trecu degetele albicioase prin păr, ondulându-şi o şuviţă rozalie pe deget. Îl privi apoi şi zâmbi atrăgător. Îţi rămând datoare pentru faptul că ai grijă de mine, zise pe un ton dulce.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 1:27 am

Continua sa o priveasca, sa isi tina pornirile in frau desi chiar devenise greu. Parca fata facea toate astea in oftica lui, sa-l provoace din ce, in ce mai mult incat sa nu mai fie capabil sa gandeasca si sa reactioneze rational. Isi muta privirea pe geam, astfel nu o mai vedea si nu ii mai starnea instinctele ''animalice''. Isi inchise scurt ochii, zambind, privind-o din nou in cele din urma, desi ii era groaza de ce va vedea: o fata frumoasa, atragatoare, ce-l fascina.
-Nu trebuie sa-mi multumesti pentru asa ceva. E de datoria mea, in plus, mi-esti draga si nu vreau sa vad ca patesti ceva.
Se ridica de pe fotoliu, ducandu-se la tabloul de unde regla temperatura camerei, dand caldura mai mare ca fata sa se incalzeasca mai repede.
-Mai bine asa?
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 3:04 am

Clipi şi-şi aranjă părul pe umerii micuţi, apoi surâse când simţi aerul cald, învăluind-o.
-E perfect. Merci, spuse zâmbindu-i atrăgător. Se ridică şi paşi uşor până la fereastră, sprijinindu-se de pervaz şi privi afară. Încă ploua şi de data asta parcă mai mult. Se rezemă de perete şi ochii ei priviră cerul negru. Îmi dă fiori vremea asta. Ar fi fost mai bine dacă ar fi nins, murmură mai mult ca pentru ea şi oftă uşor, muşcându-şi buzele ceva mai tare. Îşi strânse braţele pe lângă trup, continuând să privească pe geam.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 3:23 am

O urmari cu privirea, imaginanu-si-o pe fata intr-o roche rosie sau neagra, ceva mai gotica sau de ducesa, de pe vremea aristocratilor, insa rochie facuta chiar de mana lui caci, in ultimii ani se specializa pe asemenea lucruri, insa niciodata nu dase rochiile spre purtare, chiar daca multe fete le ravneau. Ei i-ar fi stat atat de bine, cu acel aer al ei visator si misterios, iar Kiru sa fie printul ei intunecat. Zambi si isi inchise ochii, lasandu-si capul pe spate.
-O sa ninga, in curand. Presimt asta.
Spuse pe un ton calm, aproape soptit. Isi aminti de ceva si se ridica, incepand sa cotrobaie prin biroul lui. Era ceva pe care-l cumparase cu mult timp in urma, doar pentru ca ii placuse. Insa asa ceva nu era pentru el, ci pentru o dama eleganta, si venise timpul sa-i atribuie un alt stapan.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 3:34 am

-Ar fi minunat. Îmi plac plimbările în serile de iarnă, spuse şi oftă visătoare privindu-l. Se aşeză pe pervaz, legănându-şi picioarele lungi şi goale, acoperite doar până la coapse de tricoul dat de el şi-şi ridică privirea, analizându-l. Îşi lăsă capul uşor într-o parte, zâmbind în acel mod seducător. Îşi dădu câteva şuviţe de pe chip, şi trase aer în piept, apoi îşi îndreptă privirea spre geam, analizând fiecare picătură ce se lovea cu violenţă de geam, parcă vrând să-l spargă. Katherine se cutremură, clătinând din cap. Îşi lipi palmele de picioarele goale.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 4:07 am

Dupa ceva timp reusi sa gaseasca o cutiuta rosie. O privi atent si zambi larg, apropiindu-se de fata, tinand inc ain mana aceea cutiuta. Isi ridica privirea calm asupra chipului rozaliei, analizand-o cu atentie.
-AM luat asta acum mult timp, asteptand pe cineva special caruia sa i-o dau. Sper sa iti placa.
Ii intinse cutia, dornic sa-i vada reactia. In cutiuta era un pandantiv in forma de inima, cu o piatra pretioasa alba in mijloc, pandantivul fiind legat de o bucata lunga de esarfa neagra. Ii placuse foarte mult si stia ca fetei i s-ar fi potrivit de minune. Chiar vroia sa-l vada tot timpul la gatul subtire al acesteia.



Pandantivul:
Spoiler:
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 4:25 am

Îşi îndreptă privirea spre el când îl auzi şi se ridică de pe pervaz, ajungând în faţa lui. Luă cutiuţa şi o deschise, mărind ochii când văzu pandantivul. Îl luă de acolo, analizându-l atentă.
-E superb, spuse şi zâmbi fermecător, apoi îl privi pe Kiru. Se ridică pe vârfuri şi-şi lipi buzele de obrazul lui. Mă ajuţi? întrebă şi îi întinse pandantivul, ridicându-şi părul lung. Îl privi, ochii ei sclipind atrăgător. Se întoarse cu spatele la el, privind fereastra cu zâmbetul pe buze.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 4:33 am

Zambi larg cand fata il saruta pe obraz, fericit ca ii placea acel pandantiv. Il lua, si se apropie mai mult de ea, legandu-i-l frumos la spate intr-o funda. Se dadu doi pasi in spate, privind-o atent atunci cand s-a intors cu fata la el. Avuse dreptate, ii statea absolut magnific. SI i-ar fi stat si mai bine intr-o rochie de-a lui. Se hotarase: maine avea s-o duca la studioul lui. Ea va fi modelul lui si singura care ii va purta creatiile.
-Ma bucur ca iti place, insa asta nu va fi singura surpriza. Maine, o sa ai parte de inca una. Insa asta doar maine.
Nu vroia sa-i dea detalii, evitand subiectul acela. Se apropie de fotoliu, reluandu-si locul, luand o gura din cafea, zambind multumit, asemenea unui suveran ce reusise sa-si cucereasca sotia intr-u totul.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 4:41 am

Se întoarse spre el după ce-i puse pandantivul şi-şi privi reflexia în ochii acestuia. Îşi muşcă buza şi îl urmă oprindu-se în spatele fotoliului pe care el se aşezase. Îşi puse palmele pe umerii lui, masându-i încet şi se aplecă, părul căzându-i uşor pe umărul drept.
-Mă răsfeţi cam mult şi s-ar putea să mi se urce la cap, spuse zâmbind uşor amuzată şi apoi îl sărută pe obraz, aproape de colţul buzelor lui. Continuă să-i maseze umerii, coborând uşor pe spate. Zâmbi dulce.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor
Kiru Kazuro


Mesaje : 110
Puncte : 9446
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 5:03 am

Iis inchise ochii cand mainile fetei incepuse acel masaj divin. Adora masajele, era mort dupa ele iar trupul lui tanjea parca dupa un astfel de masaj. Zambi larg, simtindu-i sarutul, lasand un mic chicot sa se auda. O privi cu coada ochiului, dand usor din umeri.
-Nu pot spune ca nu fac, insa meriti. Mereu mi-am dorit sa rasfat astfel pe cineva, iar tu esti perfecta.
recunoscu el fara pic de jena, continuand sa se bucure de masajul cu care fata incepuse sa-l rasfete. Statea complet relaxat pe fotoliu, simtind acea atmosfera perfecta ce-i inconjurase, ca si cand ar fi doi indragostiti ce se bucurau de timpul petrecut impreuna. Era amuzant daca statea sa se gandeasca, caci incepuse sa simta ceva pentru fata, mult prea repede decat s-ar fi asteptat el defapt.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II
Katherine Decrew.


Mesaje : 58
Puncte : 9632
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... EmptyDum Ian 29, 2012 5:35 am

Zâmbi dulce când îl auzi şi continuă să-i maseze spatele, coborând şi urcând lent. Începu a-i masa ceafa după un timp, atingându-i gâtul cu vârfurile degetelor. Se lăsă uşor în jos, cuprinzându-i trupul cu braţele şi-şi sprijini bărbia pe umărul lui.
-Îmi place să fiu lângă tine, spuse încet şi îl privi cu coada ochiului zâmbind fermecător. Îi sărută gâtul încet, trecându-şi degetele prin părul lui negru. Se potoli până la urmă şi se aşeză pe mânerul fotoliului, cuprinzându-i palma cu a ei. Îşi împleti degeţele cu ale lui, strângându-i-le cu tandreţe.
Sus In jos
https://dark-soul.forumotion.com
Continut sponsorizat





Memories lost among sighs ... Empty
MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Memories lost among sighs ... Empty

Sus In jos
 
Memories lost among sighs ...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Înafara oraşului. :: Cimitirul.-
Mergi direct la: