Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Memories lost among sighs ...

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

Puncte : 5466
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Dum Ian 29, 2012 9:31 am

Isi lasa usor capul aplecat in fata cand incepu sa-i faca masaj la ceafa, zambind incontinuare larg. Isi indrepta spatele, privind-o cu atentie, indulgent si dragastos, lasand-o sa ii stranga mana. I-o indrepta spre buzele lui, sarutandu-i-o tandru si galant, tinand-o apoi la nivelul inimii lui.
-Esti ca inger cazut din Rai ca sa ma faci fericit scumpa mea. Sper sa ramai pentru totdeauna langa mine, altfel as fi distrus.
Cuvintele rostite de el erau suave si iti incalzeau inima. Dupa mult timp se simtea si el ca un om adevarat; nu mai era fantoma ce ratacea printre secole in cautarea iubitei -acum si-o gasise si statea langa el.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

Puncte : 5652
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Dum Ian 29, 2012 9:45 am

Zâmbi cu afecţiune când îi sărută mână şi-l privi, ochii ei sclipind, plini de dragoste.
-Ma chère, nu voi pleca nicăieri, spuse şi se aplecă uşor lipindu-şi buzele de ale lui. Se retrase apoi şi îi zâmbi dulce, mângâindu-i chipul frumos. Îşi trecu unghiile peste braţul lui, jucându-se cu degetele lui încet. Îşi lăsă capul pe umărul lui, muşcându-şi buzele. Avea un zâmbet pueril pe chip, dar nu-i păsa, căci se simţea prea bine în acel moment ca să mai ţină cont şi de alte lucruri. Faptul că era lângă el, o făcea să uite de ce era în jur.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Dum Ian 29, 2012 9:52 am

Ii accepta sarutul, zambind larg apoi, un zambet ce emana un aer indragostit. Isi lasa capul pe cel al brunetei, simtindu-se ca un copilas ce era alintat de mama lui. Ii lipsise asta mult. Defapt, niciodata nu avusese parte de asa ceva. Nu cunostea dragostea de mama sau de oricare alta fiinta. Insa acum...acum parca incepea sa inteleaga cum era. Era dulce si placuta. Isi inchise ochii, franturi din copilaria sa aparandu-i inainte ochilor. Isi amintea de o melodie, o melodie cantata de mama lui cand inca mai traia. Incepuse sa o fredoneze, vocea lui groasa sunand mirific, ca un cantaret de opera, caci mama lui asta fusese, posibil mostenind acel talent de la ea. Nu isi dadea seama ce facea, insa asa era capabil sa-si aminteasca de chipul frumos al mamei sale. Dar il ranea asta....
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Lun Ian 30, 2012 8:47 am

Când acesta îşi lăsă capul pe-al ei, Katt se trase uşor, şi îl trase cu blândeţe, punându-i capul pe pieptul ei. Îl cuprinse cu braţele, sărutându-l pe creştet şi zâmbi dulce, închizând ochii. Îl asculse tăcută, legănându-şi uşor trupul, de parcă ar fi dansat, în timp ce degetele ei se jucau încet cu şuviţe din părul lui. Zâmbi cu afecţiune, gândindu-se că de ceva vreme nu mai avusese pe nimeni care să aibe grijă de ea, aşa cum o făcuse el în ultimul timp, dar nu-i păsa acum când îl avea atât de aproape.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Mar Ian 31, 2012 9:43 am

Se lasa dictat de miscarile fetei, inchizandu-si ochii atunci cand capul lui atinse pieptul ei. Se simtea bine in pozitia aia: protejat si iubit, si avea sa stea ceva vreme buna acolo. Fata devenise deja, pentru el, o persoana mult prea valoroas,a pe care nu vroia sa o piarda. Se oprise in cele din urma din cantat, lasand un mic chicot sa se auda, parca fiind chicotul copilariei sale pierdute.
-Mama a fost soprana la o opera cunoscuta din Italia. Asta era melodia ei preferata si mi-o canta mereu cand adormeam. Desi n-am avut parte de ea decat 5 ani, mi-a fost de-ajuns cat sa o tin minte pentru tot restul vietii mele.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Mar Ian 31, 2012 10:01 am

Continuă să-l asculte, rămânând calmă lângă el. Îl strânse şi mai tare în braţe, sărutându-l uşor pe creşter. Închise ochii, mişcându-şi în continuare încet trupul. Tresări când îl auzi şi deschise ochii privindu-l atentă. Zâmbi cu afecţiune, mângâindu-i chipul încet.
-Este o melodie superbă, spuse şi îl privi în ochi, păstrându-şi zâmbetul pe chip. Trase aer în piept. Te simţi bine? întrebă apoi, analizându-i chipul îngrijorată. Îşi lăsă capul pe umărul lui, ţinându-l de mână tandru.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Mar Ian 31, 2012 10:07 am

-Da, ma simt cu mult mai bine acum, ca te am langa mine.
Ii zambi la loc, cu dulceata, lasand-o pe fata sa stea asa cum dorea. Clipele acestea erau nepretuite pentru el, si asa avea sa ramana pentru vecie. Avea sa-si aminteasca de ele cand va fi batran, povestindu-le la nepoti cum a inceput el sa iubeasca.
-Katherine, vei ramane aici peste noapte?
Nu isi mai dorea sa petreaca noaptea in singuratate. Si-o dorea pe ea, sa-i fie alaturi, sa-i impartaseasca dragostea si pasiunea pe care o avea pentru intuneric, intimitate si romantismul pe care noaptea il oferea oricui. Ii mangaia tandru degetele ce-l tineau de mana, privindu-le ganditor, dar calm.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   Mier Feb 01, 2012 4:54 am

Surâse blând când îl auzi şi îl sărută pe obraz, închizându-şi ochii. Trase aer în piept, continuând să-l ţină de mână, nevrând să-i dea drumul. Îl privi printre gene când îl auzi şi zâmbi.
-Sigur că da, amore, spuse şi îi mângâie chipul cu dragoste, zâmbind dulce. Îi înconjură talia cu celălalt braţ, închizându-şi din nou ochii şi gândurile începură să i se învălmăşească în cap, asemeni unei tornade. Atâtea sentimente puseră stăpânire pe ea într-un timp atât de scurt, dar nu-i păsa.

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Memories lost among sighs ...   

Sus In jos

Memories lost among sighs ...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» The Lost Crown - Trilogy!!!
» Lost in Space ~ The Pod
» Dark Fall Lost Souls
» I lost my certificate!
» The Lost City of Malathedra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum