Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Wait. did you hear that ?

In jos 
AutorMesaj
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

Puncte : 5563
Reputatie : 6
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 8:56 am

Ce căuta acolo ? Nici el nu știa... luase mașina mamei sale și plecase să se plimbe prin oraș și ajunse acolo. Era îmbrăcat cu niște blugi largi de o culoare închisă și un pulover gri, gros și pufos. Avea pe cap un fes negru cu ceva inscripționat pe el și în picioare adidașii lui preferați. Avea nevoie de ceva timp singur, să nu-i mai vorbească nimeni să se enerveze. Fă aia, aialaltă - tot ce auzea de câteva zile.
Se urcă in far, sus la acea lumină și privi marea/râul nici el nu știa ce e - ce era drept , nici nu-l interesa.

Anul III
Anul III

Puncte : 5110
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/01/2012

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 10:31 am

Blake tocmai se intorcea dintr-o... misiune sa-i zicem. Primise sarcina de a termina cateva fantome la o casa din apropiere. Nimic din ceea ce nu facuse pana atunci sau cu care sa nu se descurce... Aflat in masina si fiind neatent la drum, ajunsese aproape de far.
"Grozav... iar sunt cu mintea in 4 colturi!" isi spuse in gand in timp ce oprea motorul mult prea mult solicitat in ultimele zile. Se dadu jos cu o oarecare grija si isi lua telefonul, tigarile si medalionul pe care si-l puse in jurul gatului si se dadu jos din masina. Purta o geaca veche de piele neagra cu un tricou alb in V pe dedesubt, blugi si pantofi de piele care semanau mai mult cu bocancii militari.
"Ok... fie ce-o fi, merg in varf!" isi spuse apoi in timp ce isi aprinse o tigara si urca scarile farului.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 12:44 pm

Plictiseala-l domina. Se uită în jur, nu era nimeni avea libertatea de a face ceea ce nu putea în academie. Colții săi de vampir erau vizibili iar ochiul său drept vedea prin noapte ca și cum n-ar fi fost negru. Zâmbi în colțul gurii și se urcă pe acel gărduleț sau ce era care înconjura lumina cu gândul să sară în apă, dar se răzgândi și rămase acolo, cu mâinile în vânt.
Lovește-mă cu alte pietre, să vedem, mai ai ceva ?își spuse nervos, gândindu-se la ziua nenorocită când devenise un vampir. Se enervase dintr-un motiv inexistent, nici nu mai știa de ce se urcase în far sau de ce își lăsase forma adevărata la vedere. Țipă apoi expiră lung, parcă mai calm decât fusese cu câteva secunde în urmă.

Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 2:11 pm

In timp ce urca scarile cu mainile in buzunar fumand tigarea intr-un stil ce nu necesita sa o scoata din gura, Blake auzi zgomote ciudate venind din varful farului. Se opri cateva secunde ascultand mormaielile ce se auzeau din ce in ce mai clar pana cand disparusera dintr-o data. Rosti un ritual de exorcizare in minte si se pregati pentru a atinge creatura respectiva. Demon sau spirit, nu putea rezista!
Ajungand in cele din urma in varf, unde chiar atunci becul urias al farului i se roti in fata, observa o silueta intunecata stand transversal opus cu el.
-Ah... tu erai! spuse oarecum linistit si inainta spre fereastra.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 2:18 pm

Clipi de câteva ori, luat prin surprindere când auzi vocea și se întoase , așa cum era, fără să se obosească să revină la forma sa, chiar dacă risca să fie văzut de cineva care ar putea să meargă cu el la academie. Îl privi pe necunoscut, simțindu-se aiurea.
Adică ? Tu cine ești ? îl întrebă și sări de unde era cocoțat. Se sprijini cu fundul de gărduleț și-l urmări cu privirea. Nu îl vedea bine , ce era drept, nici nu l interesa în acel moment cine era, doar așa era curios să vadă cine ar urca acolo. Avea impresia că-l văzuse undeva, dar nu știa exact unde.

Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 3:04 pm

"Vampir huh? Oare sa-i retez capul acum... sau sa-l torturez?" se gandea in timp ce isi dadea seama pe minut ce trece ca vorbea cu o creatura.
Se plimba prin far, evitand mereu lumina lui, de jur imprejur cu mainile in buzunar fara a scoate un sunet pana cand ajunse langa tip de unde se misca repede si ajunse in spatele lui, il imobiliza tinandu-l de maini si ii spuse:
-Sa ghicesc... iti asteptai victima?
Observa apoi ca poarta uniforma academiei, student in anul I mai exact. Il stranse si mai tare si tipa nervos:
-De unde ai jacheta asta? Pe cine ai omorat, taratura?
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 3:13 pm

Îl privi atent, nervos. Era nervos din cauza vorbelor spuse de necunoscut. Zâmbi larg, ascunzând acea nervozitate și duse mâna la frunte pentru a se proteja de lumina puternică.
Hm, ce victimă tâmpită s-ar urca într-un far, noaptea? zise amuzat și începând să se plimbe. Dacă ar fi vrut victime s-ar fi dus într-un club, prin oraș ( menționez că nu era n vampir care se abținea - când îi era foame, mânca )
Și jacheta ? Cred că mi-a dat-o directoru când m-am înscris la Lost Soul. spuse pe un ton calm, iar chipul lui deveni unul normal. Era foarte nervos, într-adevăr, însă bănuielile sale că ar fi putut fi văzut de un student se confirmaseră.

Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 3:38 pm

Se departa la cativa pasi de vampir si il privi incruntat si suspicios. Era oarecum derutat dar nu era sa puna botul la o asa minciuna.
-Si chiar te astepti sa te cred? ii spuse relativ calm baiatului din fata sa. Daca intr-adevar esti elev la Lost Soul, spune-mi primul lucru pe care il fac cei din primul an cand intra la academie!
Se aseza apoi pe un scaunel aruncat la intamplare pe podeaua farului si astepta raspunsul baiatului. O singura miscare gresita, un singur gest, o ezitare... atat astepta si ar fi lansat o unda mentala ce l-ar fi decapitat.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Sam Ian 28, 2012 3:45 pm

Îl privi lung, fără să-i vină nimic în cap. Stătu câteva secunde și se gândi apoi dădu din umeri.
Eu știu, să se înscrie la cursuri, să își facă fișa? spuse băgându-și mâinile în buzunar, încă gândindu-se la ce ar fi putut face elevii. El trecuse prin toate formalitățile, dar nu și le aducea aminte pe toate.
Ce dracu, nu există nimic special. spuse într-un final. Se uită la el , analizându-i figura. Acum își adusese aminte că-l văzuse în campus și auzise de la verișorul lui că era un elev foarte bun. Oftă plictisit , fără să mai scoată vreun cuvânt. Chiar dacă ar fi putu să încerce să-l atace, dorea să-l convingă că era un elev de la academie.

Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Dum Ian 29, 2012 5:07 am

Nu spuse nimic pret de cateva secunde, apoi cu folosindu-si abilitatile, il facu pe baiat sa creada ca sta nemiscat in timp ce el se aproie si ii dadu ii cauta emblema.
-Ai dreptate... nu e nimic special. Anul I? Dragut, deci am tot dreptul de a te lua inapoi la Academie. puse dandu-si la o parte geaca din piele pentru a i se vedea emblema de elev in anul III.
Blake se propti apoi de marginea unei ferestre chiar in timp ce lumina farului ii trecu prin fata, orbindu-l pret de cateva secunde.
-Ce dracu e in neregula cu faru' asta? Ma urmareste oriunde ma duc... Ofta apoi si ridicandu-si privirea se uita la baiat. Bake Ingram ma numesc. Cum se face ca un Vampir este elev la Lost Soul?
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Dum Ian 29, 2012 6:27 am

Își mușcă ușor buza când îi văzu emblema și oftă. Avea tot dreptul să-l ducă de acolo, dar Ruki dorea să mai stea. Chicoti când îl azi și apoi îl fixă cu privirea.
Ruki Urakumi, se prezentă și el și își puse mâna la ochi când lumina trecu prin fața lui. Dădu din umeri la întrebarea pusă de Blake. Poate că nu știu că sunt. spuse îndreptându-se spre scări. Dacă Blake avea să-l ducă la academie, mai bine nu s-ar fi împotrivit. Nu avea nici un chef. Sau poate și-au dat seama că mă pot schimba și alea-alea... continuă și-l privi, parcă întrebându-l ”vii ?”

Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Dum Ian 29, 2012 10:08 am

Blake il privi cu o oarecare curiozitate. Se putea oare sa fie o greseala a academiei? Sa fi acceptat o creatura pe care elevii sunt invatati sa o vaneze? Sau poate chiar era ceva special la tipul care aparent era si el heterocrom.
-De ce te grabesti? Am zis ca te pot duce la academie daca vreau... dar nu am zis ca o s-o si fac. ii spuse apoi linistit plimbandu-se in spatele bacului urias pentru a-i evita lumina. In ultima vreme avea probleme cu ochii, probabil de la ectoplasma care l-a atins sau poate de la sangele de varcolac ce i-a tasnit in ochi. Cine putea sti?
-Hai totusi sa mergem de aici. Cel putin un nivel mai jos, sau mai sus... M-am saturat sa tot alerg inc erc in jurul becului.
Blake cobori treptele pe care mai devreme le urcase, declansand un scartait gotic ce a umplut in scurt timp toata cladirea.
Sus In jos
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    Dum Ian 29, 2012 11:07 am

Oftă ușurat când își dădu seama că acel Blake nu și-a dat seama care era adevăratul motiv care-l aduce ala Lost Soul. Dădu afirmativ din cap și coborî câteva trepte, apoi se opri brusc. Dacă el știa cine era, de ce să nu se simtă bine în adevărata lui formă ? Deveni acel vampir care fusese în vârful turnului și începu să coborâre.
Hai jos. spuse lejer și își băgă mâinile în buzunare, fără să-i pese dacă Blake îl urma sau nu.

MesajSubiect: Re: Wait. did you hear that ?    

Sus In jos

Wait. did you hear that ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» First Person That Comes To Your Mind When You Hear A Love SONG!
» Bloody99 needs...Blood. Wait...that's tomato juice.
» How long to wait before becoming BL
» F.B.I de
» OOOOOOOOooooooooo-kay! Another contest?! I hear you say.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Înafara oraşului. :: Far.-
Mergi direct la: