Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Colors of the rainbow.

In jos 
AutorMesaj
Natsuru Akito
Profesor
Profesor

Puncte : 5225
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/01/2012
Localizare : check under your bed.

MesajSubiect: Colors of the rainbow.   Sam Ian 28, 2012 9:08 am

Biblioteca... nu era un loc des frecventat de Akito, îi aducea aminte de multe și nu-i plăcea dar avea nevoie. Împinse ușa cu piciorul și privi în jur. Sala de lectura era aproape goală , doar două eleve care-și făceau vreo temă sau citeau ceva... nu era imposibil, încă nu întâlnise un elev în toată școala căruia să-i placă să citească. Râse batjocoritor, totuși încet și se duse spre secția de SF. Dorea să citească ceva... nu avea ce face așa că se aplecă să vadă ca nu cumva găsește vreo carte interesant... sau măcar titlul să atragă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tsukiyomi Utau
Profesor
Profesor

Puncte : 5110
Reputatie : 2
Data de inscriere : 28/01/2012
Localizare : Over the rainbow<3

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Sam Ian 28, 2012 11:44 pm

Ma indreptam spre bibloteca cu pasi micuti dar totusi calculati.Doamne,oare ce cautam eu in bibloteca?Aaa da....nu cautam cine stie carte,eu citeam de obicei numai carti cu oameni ca mine...cu puteri,carti cu fantome sau chiar vampiri.Ma atragea asta,si mai mereu citeam cand nu aveam ce face.Doamne...ce plictiseala era.Am ajuns in fata biblotecii si am deschis usa usor.M'am dus la raftul cel vesnic,unde puteam sa imi gasesc carti.Era chiar langa raftul cu SF.Am cautat pe acolo o carte,si pana la urma am gasit'o.Am luat'o in mana si am inceput sa o rasfoiesc in timp ce vroiam sa ma duc la spatiul special amenanjat pentru citit.Nu era foarte multa lume in bibloteca,si era foarte liniste.Erau numai doua fete,oricum nu ma gandeam ca o sa gasesc un baiat care sa citeasca.Am luat cartea in mana si mi'am pus'o in fata ochilor incepand sa citesc.Trebuia sa o i'au pe la raftul cu cartile SF pentru a ajunge la spatiul acele pentru citit.Mergeam incet si citeam,nu prea mai eram atenta la ce ma inconjura...mai bine spus nici nu imi pasa ce se intampla in jurul meu.Mergeam si pana la urma mai impiedica de ceva.Ma gandeam ca cineva a lasat ceva in drum.Dar...ce angajati pot sa faca asta?Am cazut in timp ce cartea a zburat pana in fata mea.
-Auch,spun eu incepand sa ma frec la frunte din cauza durerii.
Mi'am deschis ochii si m'am uitat in fata.Era unul dintre profesori,daca nu ma insel era chiar proful de engleza.Mi'am marit ochii si m'am pus in genunchi
-Imi pare rau,nu am vrut.Nu am fost atente,pentru ca citeam,chiar imi pare rau,spun eu zambind dulce
M'am ridicat in picioare si am inceput sa imi dau cu mana pe haine pentru ca ma cam sifonasem.Ma uitam la baiat si asteptam sa zica ceva.Pana atunci,m'am aplecat si mi'am luat cartea in mana,uitandu'ma din cand in cand la baiat
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://devilskiss.forumgratuit.ro/
Natsuru Akito
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Dum Ian 29, 2012 12:50 am

Mai apăru cineva, probabil o profesoară, își aducea aminte vag de ea din cancelarie (că doar nu era genul care să stea la vorbă cu ceilalți, așa că mereu pleca). Își luă o carte cu un titlu în limba sa maternă (era și mirat că găsise o carte în japoneză ) Și o deschise, fără să mai fie atent la ceea ce se întâmpla în jurul său.
Nu putu să intre în lumea cărții pre repede, cu imediat cum o deschise fu lovit în picior de ceva care părea să fi fost o carte. Și-o închise pe a lui și o văzu pe profesoară pe jos, în fața lui Făcu ochii mari când o văzu că stă în genunchi și se lăsă la nivelul ei.
Ridică-te, o să te creadă lumea o ciudată. Nu mai suntem în Japonia. spuse și apoi se ridică exact înainte să se ridice și ea. Râse încet și o privi.
Cum de ai ajuns jos ? o întrebă zâmbindu-i dulce.
Sus In jos
Tsukiyomi Utau
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Dum Ian 29, 2012 12:59 am

M'am uitat la el si m'am strambat usor.Oare ce cautam pe jos?Ma jucam?Vai ce intebare,dar ma rog.Mi'am luat cartea si am deschis'o la loc,dar dupa i'am auzit a doua intrebare si am zambit fals la el.Nu prea il vedeam in cancelarie,nu prea statea pe acolo.Nu am avut o conversatie cu el pana acum....pentru ca nu vreau sa ma bag in seama cu toti profesorii.Nu este prea frumos sa fac asta.M'am uitat la el si mi'am marit ochii cand am vazut ca zambeste.Mi'am pus mana pe frunte si ma gandeam ca totusi eu l'am lovit si el totusi in zambeste.Alte persoane ar fi tipat la mine ca sunt foarte neatenta sau ceva de genul.
-Pai...avand in vedere ca esti aici,m'am lovit de tine si am cazut.Scuze dar citeam si nu te'am vazut,nu am fost atenta.Eu sunt Utau...profesoara de muzica,spun eu zambindui dulce
Am intins mana si i'am zambit usor.Se pare ca am mai facut cunostiinta cu cineva si este un profesor care nu prea vorbeste.Oare sa ma simt mandra?Oricum tipul pare dragut deci nu poate sa imi faca nimic rau.Poate o sa ne imprietenim,este bine sa faci asta mai ales cand esti profesor.Nu poti sa fii singur ,mai ales ca aici este un adevarat colectiv,chiar daca unii nu se inteleg sau au divergente intre ei.Sa fii profesor e chiar minunat si imi placea si materia pe care o preda aceasta.Eram destul de noua in academia asta si nu prea stiam multa lume,dar precum mereu am fost invatata,totul are un inceput si poate ca da...tipul are dreptate nu mai suntem in Japonia,dar chiar imi e dor de locul acela.Acolo era dragut dar poate ca o sa ma obisnuiesc si aici,dar va trebui sa mai astept ceva timp
Sus In jos
Natsuru Akito
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Dum Ian 29, 2012 1:17 am

Eh, se mai întâmplă. Știu cum e ... și cred - dacă nu m-ai fi lovit tu, sigur aș fi dat eu peste tine. îi spuse pe un ton prietenos și îi primse mâna. Se simțea parcă aurea să dea mâna cu o fată dar mereu devenea un personaj simpatic după câteva minute de conversație.
Eram sigur, te-am văzut prin cancelarie. Eu sunt Akito, ăla de engleză. spuse parcă un pic copilăros și zâmbi. Îi dădu drumul la mână și clipi de câteva ori. Era probabil știa cine este , că doar se informase, nu ca el..El.. era de pe o altă planetă , nu prea îi băga în seamă pe cei din cancelarie decât dacă îi cunoștea sau ei începeau o conversație.
Profesoara din fața lui ea simpatică, prima lui impresie - o prietenă adevărată pentru cei care aveau norocul (poate și el printre ) și o iubită inocentă.
Sus In jos
Tsukiyomi Utau
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Dum Ian 29, 2012 1:33 am

Am chicotit incet cand am dat mana cu el.Era simpatic si parea un pic copilaros sau chiar daca nu ma insel,pervers?Oare chiar pot citi o persoana asa de usor.M'am uitat la e si am zambit ca un copil mic.Doamne,ce comportament imatur am cateodata.Am tras aer in piept si m'am uitat serios prin jur.Doamne,eram o profesoara nu puteam sa ma comport ca un copil mai ales in fata altui profesor.Momentul meu de amuzament si distractie s'a terminat si acum trebuia sa fiu matura si sa trec la o discutie draguta,dar nu chiar asa de jucausa.M'am uitat la carti iar dupa mi'am mutat privirea spre profesor
-Hmm...stiam asta.Adica,sunt noua in aceasta academie,dar lumea mai vorbe si mai ascult si eu,logic.Nu e frumos,dar e sanatos.Elevii te plac,zic ca predai bine si nu esti ca ceilalti profesori din academie,spun eu cu zambetul meu vesnic pe buze
M'am uitat la el si i'am zambit dulce.Chiar auzisem multe despre el si sa fim sseriosi nu cred ca exista vreo academie unde lumea sa nu vorbeasca despre anumite persoane sau chiar copii sa zica despre prostrii.Oricum avand dirigentie i'am intrebat pe elevii mei despre profesorii sai.Eu cu elevii mei suntem prieteni iar dupa profa si elevi,asta trebuie sa fie o relatie,pentru a te place elevul.
-Deci..hmmm,se pare ca iti plac cartile SF nu?Citesti des,spun eu chicotind usor
M'am uitat la el si m'am gandit la momentele in ccare citeam eu si cartile pe care le citeam.Asta ma mai calma,dar nu puteam sa zic ca iubesc chestia asta
Sus In jos
Natsuru Akito
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Dum Ian 29, 2012 3:03 am

Oftă și privi tavanul. Elevii îi lăudau stilul de predare? Nu mai întâlnise așa ceva și asta-l făcu să râdă încet. Chiar dacă încercat din greu să-i face pe copii să-l placă - concursuri, proiecte, șanse în plus la o notă mai mare nu și-ar fi imaginat că o să spună asta despre el.
Își trecu mâna prin părul său lung, parcă mai lung decât al profesoarei care stătea în fața lui (sau i se părea )
Sf.. da, mai mult am ales-o că este în japoneză, iar de câteva luni capul meu e plin de engleză. se uită la cartea luat și apoi i-o arătă și fetei.
Sus In jos
Tsukiyomi Utau
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   Dum Ian 29, 2012 10:16 am

A inceput sa isi dea cu mana prin par si incepu sa rada.Am zambit la el si nu mai aveam nici o idee de converasatie.Era o persoana noua,cu care nnu aveam nici o idee ce sa vorbesc.A inceput sa rada,se pare ca nu se credea prea iubit de elevi sau poate a avut de furca pentru ca elevii erau foarte lenesi.Niciodata elevii nu au acceptat sa faca proiecte sau ceva de genul, si cautau mai mereu cate o idee prin care sa scapa.Ma rog,noi profesorii nu ne'am nascut ieri asa ca ne dadeam seama ca nu aveam nici o treaba.A intins cartea la mine si mi'am marit ochii cand am vazut'o.Se pare ca era o carte SF foarte buna si pe langa asta era si in limba engleza.Am inceput sa chicotesc si am pus mana pe carte.Am luat'o din mana baiatului si am inceput sa ma rasfoiesc cartea.Stiam foarte bine engleza,deci intelegeam ce era scris in carte.Ma rog,cartile astea nu erau aproape de sufeletul meu.I'am intins cartea baiatului si i'am zambit dulce
-Ehh...ce draguta este cartea.Foarte intreaga si oricum da,inteleg foarte bine limba engleza si imi place sa vad ca citesti carti in engleza.Hai cu mine la spatiul special amenanzat pentru citit,spun eu chicotind incet
Am zis asta si am inceput sa merg.M'am uitat in spate si i'am facut baiatului semn sa vina dupa mine.Dupa ceva timp am ajuns la masa si m'am pus pe un scaun,punandu'mi cartea pe masa si incepand sa o rasfoiesc
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Colors of the rainbow.   

Sus In jos

Colors of the rainbow.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Rainbow Serpent
» School FAQ + Advice
» HERO_OF_TIME96'S HILARIOUS BIONICLE COMICS!
» Sonic Colors
» Forum Theme Colors

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Cămin. :: Biblioteca.-
Mergi direct la: