Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Can't just stay there.

In jos 
AutorMesaj
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

Puncte : 5563
Reputatie : 6
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Can't just stay there.    Lun Ian 30, 2012 4:52 am

Anul I . Ruki era mulțumit de tot ceea ce făcuse până la acel moment și nu avea de gând să se dea de gol prea curând. Informații valoroase nu găsise dar se întlanea frecvent cu ei. Oftă și intră în clasa sa, își puse ghiozdanul pe bancă și își dădu jos geaca de piele neagră (care era destul de nepotrivită pentru vremea de afară ). Și-a scos fularul și s-a așezat pe catedră. Nu mai era nimeni în clasă... și el ura să fie primul , nu avea ce face fără alții (fie și necunoscuți )
Căscă plictisit și se lăsă pe spate. Încercă să-și reproducă în minte orarul și își dădu seama că prima oră putea pleca (însă nu avea să o facă )

Anul I
Anul I

Puncte : 5087
Reputatie : 8
Data de inscriere : 26/01/2012

MesajSubiect: Re: Can't just stay there.    Lun Ian 30, 2012 5:29 am

Oftă şi o lovi peste cap pe Anka, apoi îi făcu semn cu mână în timp ce aceasta urca spre sălile celor din anul doi. Roşcata zâmbi amuzată şi intră în clasă, fredonând veselă melodia Selenei Gomez, Hit the lights. Avea căştile în urechi, aşa că nu auzea prea multe lucruri. Nici nu privi în jurul ei, căci dacă ar fi făcut-o, cu siguranţă l-ar fi văzut pe Ruki. Dar aşa îşi văzu de melodia ei şi telefonul ce-l butona, şi se aşeză pe o bancă din spate, strângându-şi picioarele sub ea. Îşi aranjă fustiţa roşie şi scurtă ce-i acoperea coapsele, pentru a nu lăsa să se vadă ceva şi continuă să scrie la acea poveste ce-o începuse de câteva zile. Trase aer în piept, lingându-şi buzele şi clipi des.
-Hit the lights, let the music move you, lose yourself tonight, fredonă încet şi surâse amuzată, clătinând din cap.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Can't just stay there.    Lun Ian 30, 2012 5:58 am

O se lăsă cu totul pe catedră și privi tavanul . Auzi ușa însă nu băgă în seama pe cine intrase - ceea ce avea să-l facă se regrete . Închise ochii plictisit și se ridică brusc, de aproape căzu cu fruntea în prima bancă. Se ridică repede și o văzu pe Rafaela. Zâmbi și se duse , se așeză cu fundul pe banca din fața ei și se aplecă ușor, îi scoase una dintre căști.
Nu mă bagi în seamă ? o întrebă și se dădu jos de pe bancă.

Anul I
Anul I

Puncte : 5087
Reputatie : 8
Data de inscriere : 26/01/2012

MesajSubiect: Re: Can't just stay there.    Lun Ian 30, 2012 9:45 am

Tresări, fără să-şi dea seama că el era cel care stătea acolo şi-şi îndreptă privirea spre el, zâmbindu-i dulce.
-Oh, nu te-am văzut. De fapt nu vedeam mai nimic înafară de telefon, spuse şi râse, apoi se dădu jos de pe bancă, stând în faţa lui. Se ridică pe vârfuri căci era mai pitică şi-l sărută scurt. Ce faci pe aici? Credeam că n-o să apari la primele ore ale anului, zise şi se aşeză din nou, legănându-şi picioarele goale.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ruki Urakumi
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Can't just stay there.    Lun Ian 30, 2012 10:15 am

Aș fi vrut să stau, să lenevesc, dar aș fi trezit suspiciuni.a spus primindu-și fericit sărutul. O privi oarecum ciudat - el venise îmbrăcat cu zece mii de bluze iar ea era într-o fustă... niciodată nu le înțelesese pe fete și simțul lor al modei. Oftă și se dădu jos de pe bancă.
Nu ți-e frig? o întrebă și se așeză lângă ea. Era îngrijorat de starea ei de sănătate ( deși, din câte își aducea el aminte, în timp ce el stătea în pat cu dureri groaznice de burtă ea încă era pe-afară - ori asta ori altundeva, că doar în timpul unei gripe mai și delira )

MesajSubiect: Re: Can't just stay there.    

Sus In jos

Can't just stay there.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» SDCC 2011 Reveals
» Do your contacts get foggy when you stay up late?
» CADANGAN RIDE SANTAI KE MUAR/BATU PAHAT (05 & 06 MEI 2012)
» How long do you stay on babv?
» Should eHax stay alive?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Academia Lost Soul. :: Clasele. :: Anul I.-
Mergi direct la: