Dark human.

Theres a world out there that you should see...
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Zen Encodre

In jos 
AutorMesaj
Zen Encodre

avatar

Mesaje : 18
Puncte : 4974
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/02/2012

MesajSubiect: Zen Encodre   Vin Feb 03, 2012 10:31 am

Zen Encodre


FULL NAME: Zen Encodre
ALIAS: Adeon
AGE:21
BIRTH DATE:24.12.1991
YEAR(I, II, III): -
SEXUALITY: Bisexual
OCCUPATION(if adult): Profesor de arte plastice (?)


EYES:Rosii, cu inclinatie spre un roz inchis
HAIR: Saten
DISTINGUISHING FEATURES: Tatuajul de la nivelul spatelui .
POWERS: Telepatie. Reuseste sa distinga cu usurinta gandurile unei persoane, cu toate ca se-ncurca in detalii, nereusind sa se concentreze.


WEEKNESSES:Momentele in care este vorba de-un schimb de replici ce avantajeaza sentimentele, dulciurile - fiind un adept al acestora, in ciuda varstei sale ; animalele de talie mica; materia sa -desenul.
LIKESS: Nu este un adept al multor lucruri , fiind o fire inchisa . Singurul lucru ce il lasa la iveala intr-un mod evident este pasiunea sa pentru desen. De asemenea, iubeste dulciurile , fiind un refugiu - exceptand tigarile . Divinizeaza momentul in care poate picta-n culori deschise, cand libera sa exprimarea este justificata-n materie si cand este lasat sa-si expuna conceptiile, in ciuda imaturitatii sale. Similar acestor lucru, este o fire careia ii place sa socializeze, insa acest lucru este rareori evidentiat.
DISLIKES:Uraste cand este sfatuit, fiind de parere ca morala sau sfaturile sunt pentru persoanele slabe. De asemenea, detesta vietatile mici, in general similar insectelor . Nu este un adept al conversatiilor seci , al momentelor penibile in care nu exista schimb de cuvinte si totusi , curiozitatea se plaseaza-n prim-plan . Se crispeaza la gandul ca nu poate desena din diferite motive si cand elevii nu arata interes , lucru ce rareori se intalneste . Ceea ce nu poate iubi este trecerea ireversibila a timpului, ce din moment ce capata experienta in domeniul artelor abstracte , pe atat imbatraneste si este obligat sa renunte la telul sau
PERSONALITY: Foarte usor de pacalit si influentat, dar in acelasi timp incapatanat. Este usor de citit, nestiind sa isi ascunda starea si sentimentele, oricat de mult incearca, reusind in schimb sa isi faca numai probleme. Este gelos si posesiv cand vine vorba de ceva ce ii apartine, acest lucru intarindu-i ura fata de persoanele din jur.Este insa o persoana dedicata materiei sale, desenul fiind conceptie, dorinta si viata . Percepe majoritatea lucrurilor dintr-o ipostaza opusa celorlaltor persoane, asta diferentiindu-l. De asemenea, este slab ca si caracter, asta fiind vizibil inca de la primul cuvant .Zen se regaseste-n principalele lucruri letale pentru el : pensula , panzele sale si culorile. Este capricios si deseori viseaza cu ochii deschisi , insa nu pare deschis la noi propuneri .


PARENTS: Tatal sau : Encodre Ryan , respectiv mama sa Liah Encodre
SIBLINGS(brothers and sisters): -
OTHER FAMILY: Un verisor Alvaro Encodre
HISTORY:
Nu are o copilarie aparte. Aceasta este marcata de nenumaratele certuri dintre familia sa si conceptiile spulberate de lexeme fara rost. De asemenea, mama sa l-a parasit, atat pe el cat si pe tatal sau , cand Zen implinise varsta de 10 ani . Acesta nu a simtit regret, ci simpla repulsie, motiv ce l-a determinat sa creada doar in sine si sa se fereasca de conversatiile cu alte persoane.El singur si-a ales viitorul ,fiind profesor de arte plastice doar pentru a-i indeparta pe cei ce i-au ramas si pentru a-si face-un scop. Desigur, are o apetenta pentru acea materie, motiv principal cu privire la alegerea lui. Tatal sau nu l-a sustinut in acest lucru, insa el se percepe a fi impacat cu ideea, in ciuda faptului ca deseori il cuprinde sentimentul de melancolie cand se gandeste la acestia ; la faptul ca i-a fost distrusa pe nedrept copilaria.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
 
Zen Encodre
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Administraţie. :: Aplicaţii.-
Mergi direct la: