Dark human.

Theres a world out there that you should see...

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Cry, little kid...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

Puncte : 5774
Reputatie : 92
Data de inscriere : 25/06/2011

MesajSubiect: Cry, little kid...   Joi Ian 26, 2012 8:25 am

Luminile aruncate de felinarele ce păzeau străzile aruncau umbra unei singure persoane, pe pământul alb. Ningea, iar fulgii mari de zăpadă se prindeau de paltonul negru a rozaliei ce înaintea silenţios, de parcă ar fi plutit. Îşi trecu palma îngheţată peste chip şi analiză împejurimile, gluga alunecându-i pe umeri. Ce făcea acolo? Nu ştia, dar momentan nu căuta răspunsuri la întrebări imposibile. Dorea să se bucure puţin de linişte, dar parcă ştia că nu va avea acea ocazie. Ridică alene privirea-i de un albastru inuman, ce în acea noapte, părea de gheaţă, spre cerul negru scăldat de miile de stele şi zâmbi admirând frumuseţea lunii pline.
Fulgii mari şi albi cădeau nestingheriţi, fără a le păsa de persoanele ce se plimbau asemeni ei, prin noaptea albă. Îşi trecu degetele albicioase prin părul lung şi oftă uşor. Se simţea ruptă de realitate de la un timp, şi tare şi-ar mai fi dorit să afle de ce. Probabil, prezenţa fantomelor trecutului făcea ca acel loc să rămână neclintit şi diferit faţă de tot ce ştia ea. Deşi era gălăgie în jurul fetei, ea simţea liniştea de care nu avea parte în alt loc.
"Ciudat. E ceva diferit în această seară...", gândi şi oftă scurt.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

Puncte : 5588
Reputatie : 110
Data de inscriere : 27/01/2012

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Vin Ian 27, 2012 9:35 am

Statea pe marginea fantanei a carui apa a fost secata odata cu venirea frigului, tinandu-si ochii inchisi, savurand tigarea abia aprinsa. Isi avea aripile negre, asemenea unui inger decazut, inca deschise, aratand faptul ca nu era de mult in locul ala, ci abia aterizase. In jurul lui nu mai era nimeni, era pustiu in acea parte a parcului, insa asta nu-l deranja deloc. Imbracat complet in negru, cu un palton lung ce se asorta cu parul si aripile lui, pielea-i alba, fantomatica ii iesea groaznic de mult in evidenta. Parca ar fi fost o statuie ce completa peisajul misterios si sumbru al fantanei, o statuie care totusi se misca si fuma. Isi deschise ochii, lumina albastra a acestora lipsind, fiind vaga. Ochii lui se luminau doar atunci cand se lupta sau era nervos, prezicand pentru inamic un pericol urias. Sufla fumul din piept intr-un mod brutal, lasandu-l sa se piarda printre fulgii albi ce continuau sa cada nestingheriti. Noaptea era pentru el o adevarata incantare, un ragaz de liniste, departe de viata agitata ce-o ducea la academie ca profesor. Nu-i parea rau de ceea ce facea, insa uneori considera ca putin mai multa disciplina nu le-ar face rau pustilor din ziua de azi. Isi continua linistit tigarea, fara a scoate nici macar un sunet, ascultand cu atentie muzica pe care insusi Noaptea i-o fredona.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Vin Ian 27, 2012 9:44 am

Îşi continuă plimbarea, lăsând urme în urma paşilor ei, ce-i trăda prezenţa, apoi se aşeză pe o bancă. Începu să fredoneze încet un cântec de leagăn ce mama ei i-l cânta atunci când era mică şi-şi lăsă capul pe spate, permiţându-i luminii palidei luni să-i scalde chipul. Părul îi căzu uşor pe spate, asemeni unei mantii, făcând-o pe Vera să surâdă delicat. Simţea că ceva se schimba în jurul ei, de parcă, era posibil ca istoria să se rescrie, iar trecutul să fie reînviat. Trupul tinerei femei se cutremură scurt, din cauza frigului, dar ea nu făcu nimic. Auzea vocile copiilor în jurul ei, dar nu le acorda atenţie. Îşi trecu degetele prin păr, apoi îşi ridică uşor capul, ochii ei albaştri privind drept înainte. Dacă în alte împrurări singurătatea era apăsătoare, acum parcă-i pria. Trase aer în piept, analizând luna, ce era plină. Continuă să fredoneze încet acea melodie.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Vin Ian 27, 2012 9:55 am

Isi arunca tigarea care se transformase intr-un chistoc, ridicandu-se de pe marginea fantanei. Isi retrase aripile, pene negre agitandu-se in jurul lui, pene ce i-au cazut. Le privi cu coltul ochiului, incepand apoi sa mearga. Se indrepta spre un loc necunoscut, lasandu-se doar purtat de pasii sai, auzind zapada cum ii trosnea sub greutatea corpului. Chipul lui nu avea o expresie anume, nesimtit nimic in acele clipe. Era asemenea unei fantome ce ratacea printre secole, printre lumi, parca cautandu-si iubita pierduta. Lumina lunii ii lumina vag statura impunatoare, insa nu inde-ajuns cat sa permita cuiva sa-i analizeze cu atentie trasaturile chipului. Linistea din jurul sau incepuse sa dispara, rasete de copii pline de viata incepand sa se auda, cu cat se apropia mai mult de locurile luminate ale parcului de catre felinare. Privea in jurul sau, fiind atent sa nu de-a peste vre-un copil ce-i sarea alergand in fata. Ii placea fiintele astea atat de inocente si jucause, nu dorea sa le faca rau.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 2:29 am

Se ridică de pe bancă şi se îndreptă spre locurile unde copii se jucau, fulgii de zăpadă prinzându-se de părul ei ce strălucea uşor în lumina felinarelor din parc. Se apropie de locul unde copii se jucau şi clipi parcă trezită din reveria ei când o fetiţă căzu jos şi începu să plângă. Katherine se lăsă în jos, ridicând-o, şi o luă în braţe, ştergându-i zăpada de pe chip.
-Gata, gata. Nu plânge, spuse încet, legănându-şi uşor trupul pentru a o linişti. E doar o căzătură, adaugă după câteva clipe şi o sărută pe frunte, apoi o lăsă jos, aranjându-i gecuţa ce-o purta. Îi zâmbi blând, mângâindu-i chipul roşu.
-M-mersi, zise încet fetiţa şi se ridică, sărutând-o pe obraz pe rozalie. Aceasta surâse şi clătină din cap.
-Nu ai pentru ce scumpo. Haide, mergi şi joacă-te, zise şi îi făcu semn spre prietenii ei ce o priveau cu ochii mari. Se ridică apoi, făcându-i cu mâna şi-şi trase gluga pe cap, continuându-şi plimbarea. Trase aer în piept, clipind des.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 2:37 am

Pasii il purtara pana intr-un loc retras, poate cel mai retras in acea perioada a anului: lacul. Micutul lac ce vara servea ca si loc pentru intalnirile romantice, pentru refugiul indragostitilor si a sufletului sau. Acolo, se afla un salcam mare si batran, a carui crengi erau acum golase de coroana verde cu care odata se mandrea, acoperit de zapada pura. Isi aprinse iarasi o tigare, stand langa trunchiul acestuia, cu fata la lacul inghetat. Acum era pustiu, fiind tarziu, insa stia ca ziua de maine avea sa aduca multi patinatori pe suprafata de gheata. Ura frigul, insa, parca acum incepuse sa se impace cu el. Era prea distras ca sa realizeze ca ii era frig, mintea lui plutind spre alte dimensiuni. Isi inchise scurt ochii, tragand fumul nociv adanc in el, unde-l tinuse ceva timp ca apoi sa-l expire cu brutalitate. Linistea il inconjura din nou si asta il multumea. Nici urma de om acum in jurul lui, si nu-i parea rau. Asa nimeni nu-l va mai privi ciudat sau curios, tratandu-l ca pe un mort viu, pierdut printre secole, incercand sa-si gaseasca linistea. Acum era doar el: Kiru, si atat.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 2:48 am

Alunecă uşor pe pietrele îngheţate şi trase aer în piept. Îşi muşcă buza şi îşi continuă drumul spre lacul din apropiere. Îşi trecu mâna prin părul lung şi privi în jurul ei, oftând mulţumită când văzu că nu mai era niciun om în jurul ei. Începu să fredoneze o melodie veche şi se îndreptă spre malul lacului. Ar fi dorit să patineze, de mult n-o mai făcuse, dar nu avea patinele la ea, plus că era singură şi nu dorea să păţească cine ştie ce. Oftă şi se apropie de salcâmul uriaş. Tresări speriată observându-l pe cel care stătea lipit de trunchiul lui, şi-şi duse mâna la inimă, murmurând ceva. Îl privi atentă, căci i se părea cunoscut, dar nu spuse nimic.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 3:31 am

Continua sa priveasca lacul cu un aer ganditor. Aura misterioasa ce-l inconjura ii conferea un aer oarecum visator si romantic, insa numai asa nu se simtea el acum. Isi inchise scurt ochii, lasandu-si putin capul aplecat in fata, tragand din nou fum in piept, expirandu-l la fel de brutal. Se simti privit, asa ca isi deschise ochii, privind si el, la randul sau, acea persoana cu coada ochiului. Nu i-a luat mult timp pentru a-si da seama ca era una dintre studentele sale. O vazuse de multe ori la academie. Ramase tacut, continuand sa o priveasca, sa o analizeze din cap pana in picioare, fara a clipi macar o singura data. Cand realiza ca privirea lui poate o deranja pe fata, si-o muta din nou spre lac, ducandu-si mana libera in buzunarul paltonului negru ce-l avea pe el.
-O ora cam nepotrivita ca o domnisoara sa ubmle singura pe-aici.
Se auzi vocea lui groasa, ce pe unii i-ar fi bagat de-a dreptul in sperieti.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 3:39 am

Se apropie uşor de el, clipind des şi trase aer în piept.
-Nu este atât de târziu, totuşi. În plus nu aveam ce face în cămin, spuse calmă şi dădu uşor din umeri, oprindu-se pe la marginea pământului. Atinse cu vârful piciorului lacul îngheţat şi oftă neobservabil. Se întoarse spre acesta, şi-l privi mai atentă, dându-şi seama că îi era profesor şi de aceea i se părea cunoscut. Academia devine obositoare uneori, zise şi surâse blând, strângându-şi braţele în jurul trupului. Ridică privirea spre cerul acoperit de stele şi gluga îi căzu pe umerii micuţi. Îşi aranjă părul rozaliu şi clipi uşor.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 3:52 am

-Da, ai dreptate.
Spuse scurt, continuand sa o priveasca pe fata. Era draguta, chiar frumoasa din punctul lui de vedere, si mereu era cu ochii pe ea la academie. O interesa, si era si o studenta buna. Pacat ca inca nu incepuse orele cu ea, insa avea s-o faca peste cateva zile daca ar fi sa se ia dupa programa pe care directorul i-o predase de curand. Isi termina tigarea, aruncand-o pe pamant, calcand pe ea chiar daca zapada o stinsese din prima. Se apropie de fata, privind lacul inghetat, ce sclipea sub lumina Lunii.
-Nu ai vrea sa patinezi?
O intreba curios, parca citind pe chipul ei ca asta ar dori. In plus, ce adolescent nu dorea asta, avand in vedere ca era distractiv? Si el facuse asta, cand era mai tanar, insa acum nu mai reprezenta pentru el acea distractie de-atunci.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 3:59 am

Îşi îndreptă privirea spre el şi zâmbi.
-Oh ba da, dar nu am patinele la mine. Iar aşa parcă nu are niciun farmec, zise şi clătină din cap uşor, privind lacul ce sclipea în lumina lunii. Se lăsă pe vine şi atinse cu vârfurile degetelor, zăpada imaculată de jos. Se ridică după câteva clipe şi se aşeză pe o bancă din apropiere, punându-şi un picior peste celălalt. Îl privi pe bărbat printre genele-i lungi şi negre şi surâse fermecător. Aveţi idee când vom începe orele? întrebă pe un ton dulce, în timp ce începu să se controleze fulgii mari ce cădeau nestingheriţi, învârtindu-i în jurul degetelor ei.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 6:26 am

O privi in timp ce se indeparta de el, asezandu-se pe-o banca. Da, patinele erau mereu o problema pentru toti. Niciodata nu le aveai cand ti se trezea dorinta de-a patina. Ofta scurt in sinea lui la intrebarea pusa de fata, amintindu-si iarasi de academia agitata. Cat ar fi dat ca inceperea sa se mai amane.
-Peste trei zile.
Se apropie de ea cu pasi lenti, lasandu-se pe vine in fata ei. Atinse zapada cu degetele-i lungi, creand o aura de culoare rosie, din ea rasarindu-se o pereche de patine albe, cu lame aurite, frumos filigramate. Le lua, tinandu-le in mana, zambind slab. Le privi cu atentie, fiind chiar frumoase, perfecte pentru ea.
-Acuma ai.
Ii lua gentic piciorul intr-o mana pe care o eliberase de-o patina, descaltand-o, punandu-i patina, facand la fel si cu celalt, ca si cum ar fi fost Cenusareasa.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 6:33 am

-Înţeleg, spuse calmă şi surâse, în timp ce-şi mişca uşor picioarele, făcând zăpada să zboare în jurul ei. Se potoli, şi-şi lăsă capul pe spate, părul răsfirându-i-se pe spătarul băncii şi privi cerul. Tresări când îi auzi vocea, şi-l privi mirată cum îi punea patinele. Zâmbi şi se ridică, pentru a vedea dacă îi veneau bine. Perfecte. -Merci, spuse cu un puternic accent franţuzesc şi îl privi pe sub gene. Mă însoţiţi? întrebă pe un ton fermecător şi zâmbi. Oh, am uitat. Katherine Decrew, mă bucur să vă întâlnesc, zise şi-şi plecă politicos capul, aşa cum fusese învăţată, apoi surâse.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 6:40 am

Se ridica dupa ce terminase, studiind-o pe fata din nou cu privirea lui indrazneata. Intrebarea acesteia il puse pe ganduri pe Kiru. Dar pana la urma de ce sa refuze? O mica distractie nevinovata si putin sport nu strica nimanui. Isi lovi picioarele unul de altul, din incaltamintea lui aparand doua lame, astfel transformandu-le in patine negre. Isi dase jos paltonul, lasandu-si la iveala corpul bine-lucrat pe care elanca neagra pe gat i-l scotea in evidenta.
-De ce nu?
Se apropie de marginea lacului, studiindu-l din priviri, masurandu-l parca.
-Kiru Kazuro, incantat de cunostinta, mademoiselle.
Spune intr-o franceza fara cusur, dupa care pasi pe gheata si aluneca ca un patinator profesionist.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 6:53 am

Zâmbi mulţumită când îi auzi răspunsul şi se îndreptă spre lac după el, păşind pe suprafaţa lucioasă. Alunecă cu graţie, spre el, strângându-şi părul într-o coadă, pe care şi-o lăsă pe umărul drept, pentru ca firele să nu-i intre în ochi.
-De când predaţi? întrebă şi se roti de câteva ori în jurul lui, apoi se opri, pentru aş aranja fustiţa roşie ce-o purta. Începu din nou să patineze, de data asta pe lângă el, în timp ce privirea-i de gheaţă rătăcea prin jur, încercând să vadă dacă mai era şi altcineva pe acolo care pierde vremea ca şi ea. Îşi trecu limba peste buzele crăpate din cauza frigului, simţind o uşoară usturime din cauza micilor răni.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 6:59 am

O urmarea cu privirea cum se rotea in jurul ei, reducand putin din viteza. Isi tinea mainile la spate pentru un echilibru mai bun, statura lui fiind dreapta, impunatoare si sigura pe propiile picioare. Privi inainte, cazut pe ganduri, incercand sa-si aminteasca de cand preda.
-De ceva timp...Nu tin socoteala la trecerea anilor. Plus ca am predat mai peste tot.
Dadu indiferent din umeri apoi o lua pe fata de mana, patind mai repede cu ea. Ii placea patinajul in pereche, plus ca vroia sa vada de ce era in stare fata, iar patinajul de unul singur nu era prea amuzant. Pana la urma cineva trebuia sa i-a o tranta sau sa ajunga in zapada. Nu conta cat de bun erai, pana la urma tot ajungeai cu o tranta la ''portofoliu''. Ma rog, din punctul lui vedere caci el se cam pricepea sa i-a trante.
-Te-am vazut adesea la academie. Esti o eleva eminenta din cate am auzit. SI, pe deasupra, foarte frumoasa si atragatoare.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:08 am

Aprobă în semn că a înţeles când acesta vorbi şi apoi îl privi calmă când o luă se mână. Surâse şi mări puţin viteza, alunecând cu mai multă uşurinţă. Îi plăcea să patineze. O făcea de multe ori atunci când era mică şi se părea că încă nu uitase ceea ce tatăl ei o învăţase. Îşi depărtă o şuviţă de pe chipul roşiatic de la frig şi oftă fără a şti mai exact de ce. Trase aer în piept.
-Oh, nu cred că este exact aşa cum spuneţi dumneavoastră. Să zicem doar că prind totul din clasă şi mă descurc, spuse şi zâmbi, privindu-l calmă. Ridică uşor din umeri, căci nu se considera extrem de deşteaptă, ci doar cât era necesar pentru a putea "supravieţui" în academie.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:16 am

-Esti mult prea modesta.
Zambi calduros, primul lui zambet adevarat de ceva timp incoace. Continua sa alunece elegant pe gheata, prinzand-o pe fata de mijloc, ridicand-o putin, cat sa nu mai atinga gheata, facand cateva piruete cu ea, lasand-o apoi din nou pe gheata, insa inca tinand-o de mijloc. Privea inainte ca sa se asigure ca nu avea vre-un obstacol in fata, mainile sale cuprinzandu-i aproape intreg mijlocul subtire al rozaliei. Compania ei era una foarte placuta, desi lui ii placeau fetele mai indraznete, cu care sa se distreze. In ultima vreme simtea ca ceva ii lipsea mai mult ca oricand. Posibil o relatie, nu doar aventuri de-o noapte de care se tot saturase. Plus ca nici o eleva nu-i mai atragea atentia. Ramase tacut, continuand sa patineze impreuna cu fata, mai facand din cand in cand cateva scheme, marca patinajului in pereche profesionist.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:28 am

-Nu mereu. M-aţi prins pe picior greşit, să zicem, spuse şi chicoti, apoi îşi lăsă capul pe spate când el o ridică. Îşi puse palmele peste ale lui, mişcându-şi în continuare picioarele pe gheaţă. Îşi lipi uşor spatele de pieptul lui surâzând şi după câteva momente de desprinse din braţele lui, ţinându-l doar de o mână şi se roti uşor, ridicându-şi un picior în aer. Nu doar dumnevoastră vă pricepeţi, surâse tânăra şi îl privi în ochi, zâmbind fermecător. Îi dădu drumul la mână şi ochii ei sclipiră într-un mod jucăuş. Katherine rânji ştregăreşte în colţul gurii, apoi se întoarse cu spatele la el, patinând ceva mai repede. Mă prindeţi? întrebă şi râse încet, apoi îşi întoarse doar puţin capul pentru a-l privi. Clipi des, într-un mod cât se poate de inocent, deşi nu era deloc aşa.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:33 am

Scapa un chicot la cele spuse de fata, dand usor din umeri. I-ar placea sa o cunoasca pe adevarata Katherine. Ar fi fost ceva nou pentru el si foarte palpitant, avand in vedere ca in adancul lui se crea un fel de...pasiune pentru ea si compania acesteia. O privi atent cand se desprinse de el, ranjind in coltul gurii. Un mic joc? Suna foarte palpitant.
-Pune-ma la incercare. Dar haide sa facem un mic pariu: castigatorului i se indeplineste o dorinta de cel care pierde.
Adora pariurile de acest fel. In plus, vroia sa rupa acea bariera dintre ei doi. Nu vroia sa fie doar un profesor pentru ea, era de-a dreptul anost. Vroia sa fie ceva mai aproape de un prieten, sau cine stie ce altceva. O privea atent, asteptandu-i raspunsul, dorind sa vada daca avea curajul sa ii accepte pariul.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:42 am

Îşi desfăcu părul, lăsându-l să cadă asemeni unei cascade pe umerii micuţi şi zâmbi.
-Sună foarte interesant. Deci, să vă văd, spuse şi chicoti slab, întorcându-se complet cu faţa spre el. Îl privi şiret pe sub genele-i lungi şi surâse, apoi se învârti pe vârfuri şi alunecă graţios mai în faţă lăsând o oarecare distanţă între ei doi. Îşi trecu degetele albicioase prin păr, păstrându-şi zâmbetul pe chipul palid. Ar fi minţit dacă ar fi spus că nu o încânta acel joculeţ. Cel puţin Katt, era genul de persoană care accepta orice provocare, căci i se părea că viaţa n-ar fi avut farmec dacă s-ar fi închis într-o cochilie, lăsând vremea să vină şi să treacă pe lângă ea. Se aplecă uşor, trecând peste o creangă lăsată destul de mult în jos, datorită greutăţii date de zăpadă şi privi în urma ei cu coada ochiului.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:49 am

Kiru ranji larg, si atat ii fu de-ajuns ca sa inceapa sa se tina dupa ea. Mari viteza, caci avea de gand sa o prinda. Nu vroia sa se lase mai prejos. Vroia sa castige si sa-i dovedeasca fetei de ce era in stare, insa nimic nu ar fi prezis ceea ce avea sa urmeze. O privea foarte atent si concetrat, trecand cu usurinta de creanga gemanda sub greutatea zapezii. Mari ritmul din ce in ce mai rmult, fiind la un pas de-a o prinde. Isi intinse mana, insa, din cauza intunericuli, nu observa ca era mult prea aproape de marginea lacului. Intr-o clipa de neatentie, piciorul drept i se opri in pamant, facandu-l sa-si piarda controlul si sa aterizeze in zapada. Se incrunta, intorcandu-se cu fata la cer, continuand sa stea intins pe zapada. Respira cu greutate, insa incepu sa rada amuzat. Nu-l mira lucrul asta, mereu ajungea cu capul in zapada, fiind parca trasatura lui definitorie cand venea vorba de patinaj. Era mult prea obosit ca sa mai continue jocul, asa ca prefera sa se lase batut. Fata era mult prea psrintena pentru un mos ca el.
-Gata, recunosc, ai castigat.
Reusi sa spuna printre mari guri de aer, rausfland apoi usurat. Patinele ii disparu, incaltamintea lui revenind la normal.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 7:58 am

Continuă să patineze, chicotind, căci ştia că era în spatele ei şi mări "pasul" alunecând mult mai rapid. Trase aer în piept, simţind că nu poate respira chiar aşa de bine, dar nu se opri. În schimb se întoarse cu faţa spre el şi deschise gura când văzu unde era, pentru a-l avertiza că se apropie de mal, dar nu apucă, căci acesta deja căzu. Katherine îl privi cu ochii mari la început, apoi o bufni râsul şi se apropie de el.
-Trebuie să recunosc, sunteţi al naibii de bun. Dar păcat că aţi căzut, spuse şi râse din nou, apoi se aşeză lângă el şi-l privi, având un zâmbet fermecător dar totuşi amuzat pe chip. Îşi întinse mâna şi şi-o trecu prin părul lui, înlăturând zăpada de prin el. Trase o gură mare de aer, pentru aş potoli bătăile mult prea accelerate ale inimii şi se întinse lângă el, perul răsfirându-i-se în jurul ei. Îşi linse buzele.

Kiru Kazuro
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 8:02 am

Iis inchise scurt ochii cand fata ii inlatura zapada din par, apoi o privi. Nici nu-i venea sa se mai ridice din locul ala, atat de obosit era. Prea mult sport ii dauna la varsta lui, din neferice, caic se simtea ca un mos de 80 de ani. El, care odata nu statea o clipa locului si era mai rapid ca o felina.
-Da, mereu patesc asa. Insa ai castigat pe merit. Esti foarte buna.
Spuse ceva mai usor de data asta, aerul nemai reprezentand pentru el o problema, isi lasa capul in partea unde fata se intinse, privind-o cu atentie, curios de ceea ce ea dorea ca el sa faca. Pariul era pariu si trebuia respectat. Asa se cadea.
-Acum, sa-ti aud dorinta. Sun la dispozitia ta.
Rase scurt, trecandu-si o mana peste ochi pentru a indeparta zapada ce se topise pe chipul lui la fel de alb.
Sus In jos
Katherine Decrew.
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   Sam Ian 28, 2012 8:19 am

-Merci, merci, spuse şi zâmbi, apoi începu să se joace cu pandantivul de la gât, în formă de lacrimă, pe care era gravat numele familiei ei. Oftă uşor, respirând ceva mai uşor de data asta şi privi cerul, gânditoare. Se întoarse spre el când îl auzi şi îi analiză chipul, neştiind pe moment ce i-ar putea cere. Ochii ei alunecară lent de la ochi la buze şi Katherine înghiţi în sec. Ar fi minţit dacă ar fi afirmat că nu se gândea la un sărut, aşa că doar surâse şi se ridică în fund, ca mai apoi să se aplece uşor deasupra lui. Îl privi în ochi surâzând şi simţi cum părul îi cade uşor pe umeri, acoperindu-le chipurile la fel de palide. Ce ziceţi de un sărut? întrebă calmă, fără a-l scăpa din ochi.
Îşi puse palmele pe pieptul lui, muşcându-şi buza pe interior. Simţi un nod în gât, dar nu se dădu la o parte.

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cry, little kid...   

Sus In jos

Cry, little kid...
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark human. :: Oraşul. :: Parcul.-
Mergi direct la: